Koer on viimase aastatuhande jooksul kohanenud elama inimese kõrval, ent siiski on tal ka omad käitumise ja toitumisega seotud vajadused. Nende vajaduste tundmine ja austamine aitab tagada koera kõrge elukvaliteedi ja hea tervise.

Kassi loomus on ääretult põnev. Ta kohaneb igapäevaeluga näilise kergusega, ent ometi on ka temal omad käitumise ja toitumisega seotud vajadused. Nende vajaduste tundmine ja austamine tagab kassi heaolu ja tervise.

Tänu oma ülima täpsusega välja mõõdetud koostisosadele tagavad Royal Canini Health Nutrition sarja tooted teie lemmikule kõik vajalikud toitained. Nii annab Royal Canin oma klientide lemmikloomade heaolusse ja tervisesse iga päev ja pikaajaliselt oma panuse ning seda vastavalt looma vanusele, suurusele, füsioloogilisele seisundile ja isegi tõule.

Innovatsiooniprotsess koerte ja kasside tervise nimel. Royal Canin on enam kui 40 aastat töötanud kasvatajate kui partnerite ja veterinaaria toitumisspetsialistidega, et liikuda veel suurema innovatsiooni ja mõistmise suunas, mis lubaks meil luua toitumislahendusi, mis vastavad ideaalselt koerte ja kasside tõelistele toitumisvajadustele.

Artiklid, uudised ja üritused

Info lemmikloomaomanikule

Üritused

Uudised

Mineraalained

Vask

See mikroelement on koos folaatide, B12-vitamiini ja rauaga üks aneemiavastastest mõjuritest. Maksas ladestuv vask võib mõnedele koeratõugudele olla mürgine. Vask osaleb karvapigmendi melaniini sünteesis. 

Veidi taustateavet

Vask on vähem oluline mineraalaine ja üleminekuelement. Toitumisteaduses on see liigitatud mikroelementide alla, kuna vask on küll eluliselt tähtis, kuid keha vajab seda väikestes kogustes (<10 mg kehakaalu kg kohta). Enamikku keha vasevarudest säilitatakse maksas. Liiga suurtes kogustes võib see olla mürgine, eriti mõnede eelsoodumusega koeratõugude puhul.

Ülesanne kehas

Vask hõlbustab raua imendumist soolestikus ja selle ühinemist hemoglobiiniga. Vask on aktiivseks elemendiks paljudes ensüümides, eriti rakkude oksüdatsiooni hõlbustavates ensüümides. Samuti osaleb see kõõlustes kollageeni sünteesis ning närvisüsteemi aine müeliini sünteesis.

Looduslikud allikad

Palju vaske sisaldavad liha (lamba-, sea- ja pardiliha) ja suure proteiinisisaldusega kaunviljad (herned, läätsed, soja).