Küpsiste sätted Ardenni karjakoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Ardenni karjakoer

Ardenni karjakoer

Ebatavalisuse ja vastupidavuse ideaalne kombinatsioon

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI
breed_picture

Original Name : Bouvier des Ardennes

Trüki : Lupoid

Isase suurus : 56-62 cm

Isase kaal : 28-35 kg

Emase suurus : 52-56 cm

Emase kaal : 22-28 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Belgium

breed_picture

Need keskmise suurusega Belgia karjakoerad on lühikesed, tüsedad ja jässakad loomad, kelle luustik on raskem kui nende suurus aimata laseks ning kellel on võimas pea. Selle koera kirjeldamiseks sobivad kõige paremini sõnad lühike, kompaktne ja lihaseline. Tema karm ja sakris karvkate (peale otsmiku, kus see on lühem ja siledalt liibuv) ning moka- ja lõuahabe annavad talle pahura ilme. Kuid kokkuvõttes on nad mängulised, uudishimulikud ja väledad ning seltsivad loomad, kes on äärmiselt kohanemisvõimelised ja tunnevad end seega mugavalt igas olukorras.

Pea+

Tugev, üsna lühike.

lupoid

Keha+

Võimas, kuid mitte raskepärane, pigem kumerate kui lamedate roietega.

lupoid

Karvkate+

Lubatud on kõik värvused peale valge.

lupoid

Kõrvad+

Eelistatud on püstised, sirged ja teravatipulised kõrvad. Samuti on lubatud sirged kõrvad rippuvate tippudega või poolpüstised, külgsuunas volti murdunud kõrvad.

lupoid

Saba+

Jäme ja kõrge asetusega. Suuremal osal loomadest on lühike saba, paljud sünnivad juba sabatuna.

lupoid

Karv+

Pealiskarv peab olema kuiv, karm ja sakris ning kogu kehal ligikaudu 6 cm pikkune, kuid laubal lühem ja liibuvam, suurte kulmudega.

lupoid

Ardenni karjakoeri on oma koduregioonis alati tuntud „veisekoerte“ nime all ning nende aretamine lähtus töövõimest. Käre ilmastik, raske ja hästi spetsiifiline töö, järsk maastik ja armutud olud kujundasid tõu tüübi. Ardenni karjakoerad on visad ja äärmiselt vaprad, kui asi puudutab karja, vara ja territooriumi kaitset, näidates üles head vastupidavust ja energiat. Kitsalt piiritletud alal toimunud vabaaretuses jäeti ellu ainult tugevad ja töövõimelised isendid, et nad karjataksid karju, peaasjalikult piimakitsi ja lambaid, kuid viimasel sajandil ka sigu ja hobuseid. Mitmete farmide sulgemine regioonis ning piimakarjade vähendamine tõi kaasa nende koerte arvukuse märgatava vähenemise. Aastal 1985 avastasid koeraaretajad mõned rohkem või vähem tüüpilised ardenni karjakoera isendid ning aastaks 1990 kasutati neid standardikohaseks koertearetuseks.

TOOTED

Kas teadsite?

Karvkate peab olema sellise struktuuriga, et koer suudaks elada õues ning karja valvata ja ajada hoolimata ilmastikutingimuste karmusest. Aluskarv on hoolimata aastaajast väga tihe, kuid talvel tihedam, et kaitsta koera näpistava külma eest.

PHOTOS

  • facebook