Küpsiste sätted Belgia lambakoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Belgia lambakoer

Belgia lambakoer

Neli musketäri inimkonna teenistuses

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Chien de Berger Belge

Trüki : Lupoid

Isase suurus : 62 cm (lubatud kõikumised kuni 2 cm alla ja kuni 4 cm üle)

Isase kaal : 25-30 kg

Emase suurus : 58 cm (lubatud kõikumised kuni 2 cm alla ja kuni 4 cm üle)

Emase kaal : Ligikaudu 20-25 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Belgium

breed_picture

 

Belgia lambakoerte perre kuulub neli erinevat koera – pikakarvalised groenendael ja tervueren, lühikarvaline malinois ning karmikarvaline laekenois. Kõik neli on harmoonilise kehaehitusega, keskmise suurusega koerad, kes ühendavad endas elegantsuse ja jõu ning kellel on tugev lihastik ja ruudukujuline kehaehitus. Kõik neli on vastupidavad loomad, kes on harjunud elama välitingimustes ning suudavad vastu seista Belgia muutlikule ilmale. Tänu oma kehaehituse harmoonilisusele ja uhkele peahoiakule jätavad belgia lambakoerad üheaegselt elegantse ja robustsuse mulje, mis on saanud nende teenistuskoerte privileegiks.

 

Pea+

Kõrge hoiakuga, mitte liialdatult pikk, sirgete piirjoontega, hästi voolitud ja sale.

lupoid

Keha+

Tugev, kuid ilma raskepärasuseta, õlanukist istmikunukini mõõdetud kerepikkus vastab umbes turjakõrgusele.

lupoid

Karvkate+

Groenendael ühevärviliselt must, tervueren musta looriga liivakarva või musta looriga hall, mõlemad koos musta maskiga, malinois musta looriga liivakarva koos musta maskiga, laekenois liivakarva, millel jälgedena musta looritust, peamiselt koonul ja sabal.

lupoid

Kõrvad+

Üsna väikesed, kõrge asetusega, selgelt kolmnurga kujulised, kõrvaleht on hästi kokku keeratud, kõrvade tipud on teravad ja valvel olles täiesti püstised.

lupoid

Saba+

Hea asetusega, tugeva tüvega, keskmise pikkusega, vähemalt kannaliigeseni ulatuv ning eelistatavalt veelgi madalamale ulatuv.

lupoid

Karv+

Groenendael ja tervueren on pikakarvalised, malinois on lühikarvaline ning laekenois karmikarvaline.

lupoid

Belgia lambakoerad on valvsad ja aktiivsed koerad, kes on väga elavad ning alati tegutsemisvalmis. Lisaks kaasasündinud karjaajamise võimele on nad ka suurepärased valvekoerad. Nad kaitsevad oma peremehi kõhklematult, taandumata ja kirglikult. Nad ühendavad endas kõiki lamba-, valve-, kaitse- ja teenistuskoertele vajalikke omadusi. Nende elav ja ärgas temperament ning kindel iseloom, milles puudub ärevus või agressiivsus, peaks olema nähtav nende kehahoiakust ning säravate silmade tähelepanelikust ilmest. Hindamisel tuleb pöörata suurt tähelepanu rahulikkusele ja kartmatusele. Ametlikult tekkis tõug ajavahemikul 1891 kuni 1897. Esimene tõuklubi asutati Brüsselis 1891. aasta 29. septembril. Veel sama aasta 15. novembril valis professor A. Reul Cureghamis 117 koera hulgast parimad isendid. Järgnevatel aastatel pandi paika selektsiooniprogramm. 

TOOTED

Kas teadsite?

Kiire kui välk? Kindlasti, sest liikudes on nad võimelised äkitselt suunda muutma ka täiskiiruse juures. Tänu oma joviaalsusele ning soovile valvata ja kaitsta kipuvad nad liikudes tegema ringe.

PHOTOS

  • facebook