Küpsiste sätted Bergamasco lambakoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Bergamasco lambakoer

Bergamasco lambakoer

Oma peremehele pühendunud Itaalia lambakoer

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Cane Da Pastore Bergamasco

Trüki : Lupoid

Isase suurus : Keskmiselt 60 cm.

Isase kaal : 32-38 kg

Emase suurus : 56 cm (lubatud kõikumine pluss/miinus 2 cm).

Emase kaal : 26-32 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Italy

breed_picture

Bergamasco lambakoerad on jõulised, kuid väga heade proportsioonidega keskmist kasvu koerad, kelle välimus on pigem pretensioonitu. Nad on erakordsed lambakarjatajad ja valvekoerad. Sarnaselt mitmetele teistele lambakoerte tõugudele on nad väga tasakaalukad ja elavad, kuid selle tõu eristavaks jooneks on nende pühendumine oma inimkaaslasele.

Pea+

Koonu- ja koljuosa on ühepikkused. Üldmulje peast on suur. 

lupoid

Keha+

 

Turi on kõrge ja pikk ning eristub selgelt sirgest selja ülajoonest, samas kui kael ühendub sujuvalt kerega. Nimmepiirkond on kergelt kaarjas ning laudjas veidi laskuv.

 

lupoid

Karvkate+

Ühevärviliselt hall või hallilaiguline kõikvõimalikes toonides, võimalikult heledast hallist kirka halli või tumehalli, isegi mustani. Helepruun ja selge liivakarva toon on lubatud. Täismust värvus on lubatud juhul, kui musta toon on sügav.

lupoid

Kõrvad+

Kõrge asetusega, ainult kõrva viimased kaks kolmandikku on allapoole rippu. 

lupoid

Saba+

Asetseb laudja viimasel kolmandikul, tüveosast jäme ja tugev ning aheneb tipu suunas. 

lupoid

Karv+

Hästi rikkalik, hästi pikk ja erinevates kehaosades erinev. Tekstuurilt sama karm kui kitsekarv, seda eriti keha eesosas.

lupoid

See iidne lambakoerte tõug on levinud kogu Itaalia Alpide regioonis, kuid eriti Bergamo orgudes, kus lambakasvatus on väga arenenud. Bergamasco lambakoerad aretati lammaste karjatamiseks ja kaitsmiseks, seega pole üllatav, et neil on erakordne loomus, mida iseloomustab valvsus, keskendumisvõime ja vaimne tasakaal. Nende õppimisvõime ja eesmärgikindlus koos mõõdukuse ja kannatlikkusega teevad neist suurepärased valve- ja seltsikoerad. Nad sobivad täitma mitmesuguseid ülesandeid ning kiinduvad väga inimestesse. 

TOOTED

Kas teadsite?

Bergamasco lambakoerte kandiline kehakuju annab neile võrreldes teiste lambakoertega iseloomuliku kõnnaku. Nad on võimelised tavalist galoppi üsna pikka aega hoidma.

PHOTOS

  • facebook