Küpsiste sätted Flaami karjakoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Flaami karjakoer

Flaami karjakoer

Prantsuse-belglane, kellele meeldib oma kodupaik

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI AKC KC
breed_picture

Original Name : Bouvier des Flandres

Trüki : Lupoid

Isase suurus : 62-68 cm (lubatud kõikumine pluss/miinus 1 cm)

Isase kaal : 35-40 kg

Emase suurus : 59-65 cm (lubatud kõikumine pluss/miinus 1 cm)

Emase kaal : 27-35 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Belgium France

breed_picture

Flaami karjakoeral on lühike, jässakas kere ning tugevad ja lihaselised jäsemed. Esmamuljel peab koer tunduma võimas, kuid mitte raskepärane. Hindamisel peab flaami karjakoer seisma vabalt ja loomulikus asendis ilma esitajapoolse füüsilise kontaktita.

Pea+

Jätab massiivse mulje, mida habe ja vuntsikarvad veelgi rõhutavad. Proportsionaalne nii kere kui ka suuruse suhtes.

lupoid

Keha+

Jõuline, jässakas ja lühike, selg ja niuded moodustavad horisontaalse ülajoone, tihke ja tugev. Turi on veidi märgatav ning selg on lühike, lai, lihaseline ja hästi tugev, samas siiski vetruv, kuid mitte nõrk.

lupoid

Karvkate+

Peamiselt hall, vöödiline või musta looritusega.

lupoid

Kõrvad+

Kinnitunud kõrgele ülalpool silmade tasandit ja laskuvad vertikaalselt. Murdumisjoon ei või olla kõrgemal kui lauba ülajoon.

lupoid

Saba+

Saba on suhteliselt kõrge asetusega ja ühel tasandil selgrooga. Mõned koerad sünnivad ilma sabata ja seega pole see karistatav viga.

lupoid

Karv+

Käega katsumisel karm, kuiv ja läiketa, mitte liiga pikk ega ka liiga lühike (ligikaudu 6 cm), veidi turritav, mitte mingil juhul villasarnane ega lokkis.

lupoid

Flaami karjakoer on pärit Flandriast, mis on osa praegusest Prantsusmaast ja Belgiast. Flaami lihaveise- ja karjakasvatajad vajasid häid karjakoeri ning tegid oma aretusvaliku kodupaiga koerte hulgast just selleks vajalikke kasutusomadusi ja füüsilisi võimeid arvestades. Neid omadusi kehastab nüüd Flaami karjakoer. Vaadake selle rahuliku kuid julge koera silmadesse ning hämmastute tema intelligentsusest, energiast ja jultumusest. Tema loomulikku töövõimet tuleb alati säilitada. Iga muutust, mis seda ähvardab, peab karistama.

TOOTED

Kas teadsite?

 

Algselt kasutati flaami karjakoera karjaajajana, rakendikoerana ja võimasina ajajana. Seoses talupidamiste moderniseerimisega on selle koera esialgne kasutusotstarve muutunud ning tänapäeval on flaami karjakoerad talu valvurid, aga samas ka kaitse- ja politseikoerad.

 

PHOTOS

  • facebook