Küpsiste sätted Kuvasz – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Kuvasz

Kuvasz

Valge madjar

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI KC CKC AKC
breed_picture

Original Name : Kuvasz

Trüki : Lupoid

Isase suurus : 71-76 cm

Isase kaal : 48-62 kg

Emase suurus : 66-70 cm

Emase kaal : 37-50 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Hungary

breed_picture

Kuvaszid on suured ja tugevad koerad, keda katab imeline tihe ja laineline valge karv. Nad pole mitte ainult kauni välimusega, vaid neist õhkub ka suursugusust ja jõudu. Kuvasze kasutatakse ehitiste ja muude objektide ning isegi inimeste valvamiseks ja kaitsmiseks. Neid kasutatakse ka jahi- ja jäljekoertena. Oma välimusega jätab ta mulje väsimatust teenistusvalmidusest.

Pea+

Iseloomulikult kiilukujuline, harmoonias ülejäänud kerega. Atraktiivne, suursugune ja tugevailmeline.

lupoid

Keha+

Külgvaates on kere ruudule lähedase ristküliku kujuline.

lupoid

Karvkate+

Valge, kuid lubatud on ka elevandiluukarva.

lupoid

Kõrvad+

Keskmisele kõrgusele kinnitunud. Tüve kohalt kolmandiku võrra oma pikkusest pika kaare kujuliselt eemale suunduvad, et seejärel alla langedes tihedalt pea külgedele liibuda.

lupoid

Saba+

Madala asetusega, veidi laskuva laudja sirge pikendus, laskub vertikaalselt. Sabaots on kergelt ülespoole kaarduv, kuid mitte keerdus. 

lupoid

Karv+

Mõõdukalt karm, laineline, veidi jäik, mitte vildistumisele kalduv. Karmima pealiskarva all asub peenem ja sulgpehme aluskarv.

lupoid

Kuvaszid kuuluvad ühe väga vana Ungarile omase lambakoeratõu hulka. Nad on väga lihaselised, tugeva kehaehitusega koerad, kellel on elav temperament ja kes armastavad aktiivsust. Nende eellased saabusid Karpaatia nõlvadele koos madjaritega, kes kasutasid neid koeri oma karjade kaitseks röövloomade ning varaste vastu. Kuningas Matthias Corvinuse valitsusajal kasutati neid koeri jahipidamiseks. Kui lambakarjade arvukus järsult langes, hakkasid kuvaszid kolima küladesse ja hiljem linnadesse.

TOOTED

Kas teadsite?

Kuvaszid on väga vaprad koerad. Nad on inimeste ja vara kaitsmise nimel valmis loobuma ka oma elust. Nad on enesekindlad, kuid võivad väärkohtlemise tagajärjel agressiivseks muutuda.

PHOTOS

  • facebook