Küpsiste sätted Pikardia lambakoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Pikardia lambakoer

Pikardia lambakoer

Palju aukartust äratavam kui kasvu järgi arvata võiks

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI
breed_picture

Original Name : Picard, Berger de Picardie

Trüki : Lupoid

Teised nimed : Berger, Picard

Isase suurus : 60-65 cm

Emase suurus : 55-60 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : France

breed_picture

Pikardia lambakoerad on keskmist kasvu koerad. Nad on rustikaalsed, kuid elegantsed ja lihaselised ning pulbitsevad energiast. Selle terjerilaadse tõu esindajate pilk on intelligentne ja nad on aktiivsed ning valvsad.

Pea+

Peab olema ülejäänud kehaga proportsioonis olemata raske. Väga mõõdukas laubalõige asub sama kaugel nii ninatipust kui ka pealaest, mis on mõõdukalt lai, kuid ilma liialdusteta. 

lupoid

Keha+

Rind on liialdusteta sügav ning kere pikkus ületab kergelt turjakõrgust. Selg on sirge, nimme ühtlane ning roided ülemise kolmandiku osas hästi kumerdunud.

lupoid

Karvkate+

Hall, mustjashall, hall musta varjundiga, sinakashall, punakashall, hele või tume liivakarva või nende toonide segu. 

lupoid

Kõrvad+

Keskmise suurusega, tüvest laiad, lamba kõrvadele sarnaselt suhteliselt kõrgele kinnitunud, loomulikult alati püstised, veidi ümardunud tippudega.

lupoid

Saba+

Rahulikus olekus peab saba ulatuma kannaliigeseni, sirge, kuid kerge kaarega tipus.

lupoid

Karv+

Karm, poolpikk, mitte lokkiv, mitte sile, peaks olema katsudes kuiv ja krudisev.

lupoid

Üldine arvamus on, et sarnaselt enamikule teistele tänapäevastele lambakoertele olid pikardia lambakoerte eelkäijateks koerad, kes tulid koos keltidega Prantsusmaale umbes 4. sajandil eKr. Keskajal kujutasid paljud maalijad ja graveerijad tugeva luustikuga ja keskmise suurusega lambakoeri, kellel olid pikad ja karmid karvad ning loomulikult püstised kõrvad. Bergerie Nationale de Rambouillet’s võib näha 19. sajandi algusest pärinevat portreed esimesest meisterkarjusest koos koeraga, kellel on mitmeid tänapäevasele pikardia lambakoerale sarnaseid tunnuseid. Esimesi pikardia lambakoeri esitleti ja hinnati samas klassis beauceronide ja briardidega aastal 1863. Tõendeid pikardia tõust võib leida 1898. aastast. Noil päevil olid pikardia lambakoerad alati kolmevärvilised ja pruunide märgistega. Tõu prototüübiks on Emilie Bedut’le kuulunud Tambour. Tänapäeval on pikardia lambakoerad enim kasutatud valve- ja seltsikoertena ning nad näivad oma eluga väga rahul olevat. Tõu entusiastlikud armastajad kiidavad nende lahkust, lojaalsust, intelligentsust ja neist õhkuvat meelerahu. Nende raudne konstitutsioon ja märkimisväärne tasakaal on legendaarsed.

TOOTED

Kas teadsite?

Erinevalt teistest Prantsuse lambakoertest, keda kennelklubid tunnustasid 19. sajandi lõpus, pidid pikardia lambakoerad ootama oma esimese ametliku standardi avaldamist kuni 1922. aastani.

PHOTOS

  • facebook