Küpsiste sätted Poola podhalani lambakoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Poola podhalani lambakoer

Poola podhalani lambakoer

Karpaatide kaitseingel

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI CKC AKC
breed_picture

Original Name : Polski Owczarek Podhalanski

Trüki : Lupoid

Teised nimed : Podhalan, Polish Tatra Sheepdog

Isase suurus : 65-70 cm

Emase suurus : 60-65 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Poland

breed_picture

Poola podhalani lambakoerad on aukartust äratava oleku ja atraktiivse välimusega karja- ja valvekoerad ning väga armastatud kaaslased. Aastal 1938 avaldatud esimene tõustandard rõhutas neid omadusi. Nende tihe kasukas võimaldab neil toime tulla ka ekstreemsetes kliimatingimustes.

Pea+

Pea on sale ja keha suurusega sobivas proportsioonis ning peahoiak on niihästi liikumisel kui ka seisakus keskmisel kõrgusel.

lupoid

Keha+

Kere on pikk ja massiivne, selgelt silmatorkava turja ja laia seljaga. Nimme on lai ja hea ehitusega. Laudjas on kerge kaldega laskuv. Sügav rindkere.

lupoid

Karvkate+

Ühtlaselt valge.

lupoid

Kõrvad+

Keskmise suurusega, üsna paksud ja kolmnurga kujulised, kaetud tiheda karvaga.

lupoid

Saba+

Mitte liiga kõrge asetusega, hoidub ülajoonest allapoole. Erutuse korral tõuseb ka ülajoonest kõrgemale.

lupoid

Karv+

Peas ja koonul, esi- ja tagajalgade esiküljel ja tagajalgadel kannaliigestest allapoole on karv lühike ja tihe. Torsol on karv pikk, tihe, sirge või veidi laines, katsudes kõva. Aluskarv on rikkalik.

lupoid

Podhalanid on tugevad, kompaktsed koerad, kellest õhkub jõudu ja liikuvust. Nad oma vormilt ristkülikukujulised. Kerepikkus on isastel veidi lühem kui emastel. Esmapilgul võivad need jõulised, tugeva luustikuga loomad meenutada teist suurt ja valget tõugu – kuvaszi – kuid lähemal vaatlusel on näha, et poolakad erinevad ungarlastest mitmel viisil, eriti oma autoriteetse pea poolest.

TOOTED

Kas teadsite?

Poola podhalani lambakoerad on sündinud valvama. Isegi kui nad näivad magavat, on nad valmis reageerima ka kõige väiksemale palvele hämmastava kiiruse ja tarmukusega!

PHOTOS

  • facebook