Küpsiste sätted Yuzhnorusskaya Ovcharka – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Yuzhnorusskaya Ovcharka

Yuzhnorusskaya Ovcharka

Karulik, kuid pühendunud

Breed
FCI-1
Sheepdogs and Cattle Dogs (except Swiss Cattle Dogs)
FCI
breed_picture

Original Name : Yuzhnorusskaya Ovcharka

Trüki : Lupoid

Teised nimed : Yuzhak

Isase suurus : Vähemalt 65 cm

Emase suurus : Vähemalt 62 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Russian Federation

breed_picture

Lõuna-vene lambakoerad on keskmisest suuremad, robustsed loomad. Võõraste suhtes eriti umbusklikud, vähenõudlikud ja kohanevad hästi erinevates kliimaoludes ning temperatuuridel.

Pea+

Pikliku kujuga ja suhteliselt laia laubaga. Laubalt koonule üleminek on vaevumärgatav. Ninapeegel on suur ja must.

lupoid

Keha+

Turi on märgatav, kuid mitte liiga kõrge. Selg on sirge ja tugev. Nimme on lühike, lai ja ümardunud. Rinnakorv on üsna lai, veidi lamedate külgedega ja sügav.

lupoid

Karvkate+

Enamasti valge, kuid lubatud on ka valge kollasega, õlekarva, hallikas (tuhkjashall) ja teised halli varjundid nagu ka valge kergete hallikate märgistega ja hallitähniline.

lupoid

Kõrvad+

Suhteliselt väikesed, rippuvad, kolmnurgakujulised kõrvad.

lupoid

Saba+

Asetseb üsna madalal vastu laskuva laudja kontuure. Saba on piisavalt pikk, et ulatada kandade ümber.

lupoid

Karv+

Pikk (10 kuni 15 cm), jämedakoeline, tihe, kergelt laines. Sama pikkusega nii peas, kerel, jäsemetel kui ka sabal, koos hästiarenenud aluskarvaga.

lupoid

Lõuna-vene lambakoerad on robustsed, saledad koerad, kellel on massiivne luustik ja hästi arenenud lihastik. Sugudevahelised erinevused on selgelt märgatavad. Isased on emastest vapramad, jõulisemad ja tugevama ehitusega. Kuigi nad näevad välja nagu suured vene karud, on lõuna-vene lambakoerad mitmesuguste annetega teenistuskoerad. Nad on kuulsad oma loomuliku instinkti poolest kaitsta inimesi ja vara jõu ning vaprusega. Nad on tuntud ka oma suure aktiivsuse poolest. Kokkuvõttes on need täieõiguslikud teenistuskoerad tugevad, tasakaalukad, elavad ja dominantsed ning kaitsmisel aktiivsed.

TOOTED

Kas teadsite?

Healoomuliste karude sarnastena pole lõuna-vene lambakoertele valvekoerte hulgas vastast, kuna nad ei luba võõrastel end patsutada ning on enda hoolde usaldatud vara ja inimeste kaitsmise osas kompromissitud.

PHOTOS

  • facebook