Küpsiste sätted Saluki – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Saluki

Saluki

Lähis-Ida mitmekülgsus

Breed
FCI-10
Sighthounds
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Saluki

Trüki : Graioid

Teised nimed : Gazelle Hound, Persian Hound

Isase suurus : 58-71 cm

Emase suurus : Väiksemad kui isased

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid :

breed_picture

Üldiselt iseloomustavad salukisid graatsilisus ja sümmeetrilisus, samuti suur kiirus ning vastupidavus ühendatuna tugevuse ja väledusega. Käitumiselt meenutab pigem kassi. Selle tõu puhul esineb ka haruldasemaid lühikarvalisi isendeid. Salukid on võõraste suhtes kinnised, kuid mitte arad ega agressiivsed. Nad on täis väärikust ja intelligentsust ja peidavad endas ka teatud iseseisvust.

Pea+

Pikk, kitsas ja suursugune. Kõrvadevaheline laius kolju puhul mõõdukas. Pea ei ole kuplikujuline.

lupoid

Keha+

Selg üsna lai. Veidi kumerdunud ja hästi lihaseline nimme. Puusanukid teineteise suhtes laia asetusega. Pikk ja sügav rinnakorv, mis on mõõdukalt kitsas.

lupoid

Karvkate+

Kõik värvused ja värvikombinatsioonid on lubatud, välja arvatud hallikaspruunides toonides karvkate, mis ei ole soovitatav.

lupoid

Kõrvad+

Pikad ning kaetud siidise ja pika karvaga, kõrge asetusega, liikuvad ning tihedalt peadligi hoidvad.

lupoid

Saba+

Pikk, madala asetusega, loomulikus olekus hoitakse kaarekujuliselt, alaosa kaetud pika ja siidise karvaga, mitte puhevil.

lupoid

Karv+

Sile, pehme ja siidine. Jalgade tagaküljed kaetud karvaga, välja arvatud lühikarvaliste isendite puhul.

lupoid

Algselt olid igal hõimul nende asualade tingimustes jahipidamiseks sobivaimad salukid. Vastavalt Lähis-Ida traditsioonidele ei müüdud ega ostetud neid koeri kunagi, kuid võidi kinkida lugupidamise märgiks. Selle tulemusena erinesid eurooplastele kingitud salukid, mis moodustasid tõurühma Suurbritannias, omavahel niivõrd, kuivõrd varieeruvad olid nende päritolukoha maastikud ja ilmastikutingimused. Briti standard, mis avaldati 1923. aastal, sai esimeseks salukide ametlikuks tõustandardiks Euroopas, mis kandis suurt hoolt selle eest, et kõik need erinevad tüübid omaks võetakse.

TOOTED

Kas teadsite?

Salukid on oma tüübilt varieeruvad, mis on sellele tõule iseloomulik ning isegi soovitav. Tüübipaljususe põhjusteks on salukide eriline koht Araabia traditsioonides ning Lähis-Ida ääretult laiad alad, kus iga hõim aretas oma tüübi. Variatsioonide rohkus säilis ka siis kui tõug imporditi Suurbritanniasse.

PHOTOS

  • facebook