Küpsiste sätted Whippet – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Whippet

Whippet

Populaarsusskaala eesotsas

Breed
FCI-10
Sighthounds
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Whippet

Trüki : Graioid

Isase suurus : 47-51 cm

Emase suurus : 44-47 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : United Kingdom

breed_picture

Whippetid on õnnelikud peaaegu kõikjal. Võidujooksurada paneb neil südame põksuma, nad näitavad end näitustel parimast küljest ja neile meeldib ka kodus elada. Need õrnad, südamlikud ja tasakaaluka iseloomuga koerad on ideaalsed kaaslased ning suurepärased sportlased.

Pea+

Pikk ja sale kolju, pealt lame, koonu suunas kitsenev, silmade vahel üsna lai. Üleminek laubalt koonule kergelt märgatav.

lupoid

Keha+

Lai, väga lihaseline, tugev ja suhteliselt pikk selg. Nimme jätab tugeva ja jõulise mulje. Väga sügav rind, kus on palju ruumi südamele.

lupoid

Karvkate+

Kõik värvused ja värvikombinatsioonid.

lupoid

Kõrvad+

Väikesed ja peene tekstuuriga rooskõrvad.

lupoid

Saba+

Pikk, otsa suunas kitsenev. Aktiivses olekus hoitakse pisut kõveralt, ent mitte ülajoonest kõrgemal.

lupoid

Karv+

Peen, lühike, tihe.

lupoid

Whippetite lihaseline, jõuline, kuid samas elegantne ja graatsiline välimus väljendab soovi kiire liikumise järele. Kehaehituse poolest sobivad ka tööks, kuid kõiki liialdusi tuleb vältida, et kaitsta nende võimeid. Hetkel on whippetid ühed populaarseimad hurdad, kuid mõnda aega peeti neid väikesteks Inglise hurtadeks. Nende päritolu ei ole täpselt teada, kuigi ei saa eitada, et väikesekasvulised hurdad on Inglismaal olemas olnud juba sajandeid.

TOOTED

Kas teadsite?

Sõna „whippet” on igapäevasest inglise keelest kadunud, kuid kunagi tähendas see „vilkalt liikuma”. See nimi valiti, kui tõugu oli 19. sajandi lõpus ametlikult tunnustatud. 1899. aastal asutati whippetite tõuklubi.

PHOTOS

  • facebook