Küpsiste sätted Aidi – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Aidi

Aidi

Parim viis näha Atlase mäestikku

Breed
FCI-2
Pinscher and Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Aïdi

Trüki : Lupoid

Teised nimed : Atlas, Mountain, Dog

Isase suurus : 52-62 cm

Emase suurus : 52-62 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Morocco

breed_picture

 

Aidid on tugevad, väga vastupidavad koerad, kelle jõud ja liikuvus on tähelepanuväärsed. See tõug on lihaseline, sooniline, tugeva kehaehitusega, aga mitte raskepärane. Tal on hästi eristuv kohev kasukas, mis kaitseb teda mäenõlvadele omase päikese ja külma eest. Samuti pakub villataoline karv kaitset šaakalite ja teiste kiskjate eest. Aidil on elav, otsekohene ja kindlameelne pilk, mis on kohane valvsale koerale, kes on alati valmis valvesse asuma. Mõnes Maroko piirkonnas on kõrvade kärpimine tavaks. Töötava koera saba võidakse isegi ära lõigata.

 

Pea+

Tugev, lai ja kehaga võrreldes heade proportsioonidega, enamasti koonusekujuline.

lupoid

Keha+

Seljajoon peab tagaosa poole kergelt kumer olema. Lai, lihaseline selg on mõõduka pikkusega ning sellele järgneb võimas, väga lihaseline ja kergelt kumer nimme. Laudjas on sujuvalt kumer.

lupoid

Karvkate+

Must, helepruun, pruun, enamasti valgete laikudega.

lupoid

Kõrvad+

Keskmise pikkusega, tipust veidi ümarad ning kaldu, et pead vabaks jätta, poolrippuvad.

lupoid

Saba+

Pikk, vähemalt kannaliigesteni ulatuv. Nimmega samal joonel ning puhkeasendis kantakse madalal, kõvera mõõga kujuliselt. 

lupoid

Karv+

Tihe, küllaltki karm, poolpikk (ligikaudu 6 cm), välja arvatud näol ja kõrvadel, kus see on hõredam ja peenem.

lupoid

Aidisid on juba iidsetest aegadest Põhja-Aafrika mägedes ja platoodel leidunud. Tänapäeval asub suur asurkond Atlase mäestiku Maroko osas ning Marokost pärineb ka nende tõustandard. Aididel on lähedased sidemed mägede poolrändhõimudega. Nende ülesanne on kaitsta oma peremehe telki ja vara. Samuti kaitsevad nad karja metsloomade eest, kuigi nad ei valva neid nagu Euroopa lambakoerad. Oma pererahvale on nad väga truud, sõbralikud ja sõnakuulelikud koerad.

TOOTED

Kas teadsite?

Aididel on tähelepanuväärne kaasasündinud valvuri ja kaitsja instinkt. Alati valvel olles, on neil sünnipärane võime hinnata ohu tõsidust ja kaugust ning sellele sobivalt ja tõhusalt reageerida.

PHOTOS

  • facebook