Küpsiste sätted Argentiina dogi – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Argentiina dogi

Argentiina dogi

Koeri armastava Argentiina sümbol

Breed
FCI-2
Pinscher and Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Dogo Argentino

Trüki : Molossoid

Isase suurus : 62-68 cm

Emase suurus : 60-65 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Argentina

breed_picture

Argentiina dogi on pärit Kesk-Argentiinas asuvast Cordoba provintsist. Nende koerte aretamisega hakkas esmakordselt tegelema kirglik koeraarmastaja Dr Antonio Nores Martinez, kes kehtestas 1928. aastal esimeses standardis peamised tõuomadused. Argentiina dogid on rõõmsad, avatud ja sõbralikud koerad, kes harva hauguvad, sest ilmselt taipavad nad, et nende imposantne kuju saavutab soovitud tulemuse ka vaeva nägemata. Nad ei tohiks kunagi olla agressiivsed – seda iseloomujoont tuleb hoolega jälgida. Nende domineeriv suhtumine, eriti isaste seas, toob kaasa regulaarseid võitlusi territooriumi pärast samasooliste koertega. Jahil on nad arukad, vaiksed, vaprad ja karastunud.

Pea+

Keskmiste mõõtudega, välimuselt tugev ja võimas, teravate nurkade või silmatorkavate süvisteta. Tumepruunid või pähklikarva silmad, soovitavalt mustade laugudega, kuigi osalist pigmenteerumist ei karistata.

lupoid

Keha+

Kümnendiku võrra pikem (õlanukist istmikunukini) kui turjakõrgus.

lupoid

Karvkate+

Täiesti valge. Lubatav on üksik must või tume laik silma ümber, aga see ei tohi katta enam kui kümnendikku pea pinnast.

lupoid

Kõrvad+

Kõrge ja laial koljul laia asetusega. Loomulikuna rippuvad, siseküljed on põskede lähedal. Valveloleku korral poolkikkis.

lupoid

Saba+

Keskmiselt kõrge asetusega, 45-kraadise nurga all ülajoone suhtes. Saablikujuline, jäme ja pikk, ulatub ainult kannaliigeseni.

lupoid

Karv+

Ühtlaselt lühike, sile ja puudutades pehme, 1,5 – 2 cm pikkune. Paksus ja tihedus sõltub kliimast.

lupoid

Argentiina dogid on kompaktsed, lihaselised, pikkade jalgadega koerad. Nad ei ole hiiglased, aga on heas proportsioonis ning nende võimsaid lihaseid katab pingul, kuid elastne ja läbipaistev nahk. Nad on kiirete reaktsioonidega arukad loomad. Nende kõnnak on rahulik ja kindel ning väljendab sisemist rõõmu. Need truud kiindumisaltid koerad on säravvalget värvi. Selles tõus on koondunud tõelise sportlase füüsilised võimed.

TOOTED

Kas teadsite?

Troopilises kliimas on kasukas õhuke ja hõre, lastes paista pigmenteerunud piirkondadel, mille eest võistlustel trahvi ei määrata. Külmas kliimas on kasukas paksem ja tihedam ning võib esineda aluskarvastik.

PHOTOS

  • facebook