Küpsiste sätted Dobermann – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Dobermann

Dobermann

Elegantseim kaitsekoer

Breed
FCI-2
Pinscher and Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs
FCI KC CKC AKC
breed_picture

Original Name : Dobermann

Trüki : Molossoid

Isase suurus : 68-72 cm

Isase kaal : 40-45 kg

Emase suurus : 63-68 cm

Emase kaal : 32-35 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Germany

breed_picture

Dobermannid on keskmist kasvu, tugeva kehaehitusega koerad, kelle lihased on väga hästi arenenud. Elegantne kehakuju, uhke poos, kannatlik iseloom ja otsusekindel ilme moodustavad ideaalse koera. Dobermannid on loomuselt sõbralikud ja rahulikud koerad, kes on pühendunud oma perele, olles õrnad ka laste vastu. Ideaalis ei ole nad liiga temperamentsed ega intensiivsed, neid peaks olema lihtne koolitada ja neil on hea töökultuur. Neil peaks olema eluterve annus julgust, enesekindlust ja väärikust, sest nad on ümbritseva suhtes väga tähelepanelikud.

Pea+

Tugev kolju on kehaga proportsioonis. Ülaltvaates nüri kiilu kujuline. Kerge kuklakühm.

lupoid

Keha+

Tugev, lühike selg, mis on paraja pikkusega ja väga lihaseline. Nimmepiirkond on samuti hea pikkusega ja väga lihaseline. Turi on selgeltväljendunud, eriti isastel.

lupoid

Karvkate+

Must või pruun, puhaste ja selgete roostepunaste märkidega.

lupoid

Kõrvad+

Keskmise suurusega, ripuvad põskedele väga lähedal.

lupoid

Saba+

Loomulik, kus kupeerimist ei lubata.

lupoid

Karv+

Lühike, karm ja tihe.

lupoid

„Lihunikukoerad“, keda peeti juba võrdlemisi puhtatõulisteks, mängisid kahtlemata võtmerolli dobermannide kujunemisel. Need koerad olid varajase rotveileri ja Thüringeni mustade roostekarva märkidega lambakoerte ristand. Härra Dobermann algatas oma tõuaretusprogrammi 1870ndatel aastatel, et luua vilgas teenistuskoer, keda saaks kasutada ka talupidamises ning inimeste ja vara kaitsjana. Neid koeri kasutati sageli valve- ja politseikoertena, aga ka kiskjate tõrjel. Nõnda oli dobermanni ametlik tunnustamine politseikoerana 20. sajandi vahetusel möödapääsmatu. Kogu oma jõu ja sisukuse juures on nad alati elegantsed ja väärikad, head seltsilised, kaitse- ja töökoera omadustega, aga ka hinnatud perekoerad. 

TOOTED

Kas teadsite?

Dobermann on ainus Saksa tõug, kes on nime saanud oma algse aretaja järgi. Frédéric Louis Dobermann (1834-1894)  – vaadake kirjaviisi! – oli kohalik maksukoguja ja ülesostja, kes töötas osalise tööajaga ka litsentseeritud koerte varjupaigas.

PHOTOS

  • facebook