Küpsiste sätted Entlebuchi alpi karjakoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Entlebuchi alpi karjakoer

Entlebuchi alpi karjakoer

Väikseim šveitsi alpi- ja karjakoer

Breed
FCI-2
Pinscher and Schnauzer - Molossoid Breeds - Swiss Mountain and Cattle Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Entlebucher Sennenhund

Trüki : Lupoid

Teised nimed : Entlebucher

Isase suurus : 44-50 cm (lubatav kuni 52 cm)

Emase suurus : 42-48 cm (lubatav kuni 50 cm)

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Switzerland

breed_picture

Traditsiooniliselt on teda kasutatud karjatamisel ja talu valvamisel, tänapäeval tunnustatakse entlebuchi alpi karjakoeri mitmekülgsete teenistuskoerte ja sõbralike perekoertena. Neil kompaktsetel, veidi ristkülikukujulistel koertel, kes kvalifitseeruvad vaevu keskmise suurusega koerteks, on samasugune kolmevärviline kasukas nagu teistelgi šveitsi alpi- ja karjakoertel. Nad on väga elavad ja aktiivsed, avatud, valvsa ja õrna ilmega.

Pea+

Kehaga heas proportsioonis. Kergelt kiilukujuline ja sale.

lupoid

Keha+

Tugev ja veidi piklik.

lupoid

Karvkate+

Tüüpiliselt kolmevärviline, punakaspruunide (kollane kuni pruunikaspunane) ja valgete märkidega mustal põhjal. Märgid peaksid olema võimalikult sümmeetrilised.

lupoid

Kõrvad+

Kõrge asetusega, mitte liiga suured, aga suhteliselt laiad ja lontis.

lupoid

Saba+

Loomulikult pikk ja laskuva laudjaga ühel joonel või loomulikult lühike.

lupoid

Karv+

Topeltkasukas lühikese, liibuva, karmi ja läikiva pealiskarva ja tiheda aluskarvaga.

lupoid

 

Entlebuchid on ühed väikseimad neljast šveitsi alpi- ja karjakoerast, kes pärinevad Luzerni ja Berni kantoneid katvast Entlebuchi orust. Entlebuchi koera kirjeldati esmakordselt 1889. a, aga teda ei eristatud appenzelli karjakoerast. Nelja lühikese sabaga isendit näidati 1913. aastal Langenthalis innukale šveitsi alpi- ja karjakoerte edendajale professor Albert Heimile. Kohtuniku ettekannetest piisas, et nad kantaks neljanda alpi karjakoerte tõuna Šveitsi tõuraamatusse (SHSB). Esimene standard avaldati alles 1927. aastal pärast aretusklubi asutamist dr B. Kobleri algatusel 16. augustil 1926. aastal, et edendada puhta tõu aretamist. Tõug arenes suhteliselt aeglaselt, mida näitavad vähesed kanded SHSB-sse.

 

TOOTED

Kas teadsite?

Lisaks nende traditsioonilisele võimekusele väsimatute karjakoertena on entlebuchi alpi karjakoeri nüüdseks tunnustatud ka nende silmapaistvate omaduste eest teenistuskoertena. Kuigi nende arvukus on madal, on need köitvad kolmevärvilised koerad perekoertena järjest populaarsust võitmas.

PHOTOS

  • facebook