Küpsiste sätted Islandi lambakoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Islandi lambakoer

Islandi lambakoer

Mitmekülgne koer Põhja-Atlandilt

Breed
FCI-5
Spitz and Primitive types
FCI KC AKC
breed_picture

Original Name : Íslenskur Fjárhundur

Trüki : Lupoid

Isase suurus : 46 cm

Emase suurus : 42 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Iceland

breed_picture

Islandi lambakoer on visa, väle karjakoer, kelle haukumine teeb ta sobivaks lambakarjade ajamisel aasal või mäenõlvadel, aga ka kadunud lammaste leidmisel. Nad on loomu poolest väga valvsad ja tervitavad külalisi alati väga entusiastlikult ja ilma agressioonita. Need rõõmsameelsed, sõbralikud, mänguhimulised koerad on uudishimulikud ja kartmatud, aga neil on nõrk jahiinstinkt.

Pea+

Tugevad luud, liibuv nahk, kolju on koonust veidi pikem.

lupoid

Keha+

Tugev ja ristkülikukujuline.

lupoid

Karvkate+

Erinevad helepruunid varjundid kreemjast punakaspruunini; šokolaad, hall ja must, alati koos valgega.

lupoid

Kõrvad+

Kikkis, kolmnurksed, keskmise suurusega.

lupoid

Saba+

Kõrge asetusega, kaardus, puudutab selga.

lupoid

Karv+

Topeltkasukas, mis on paks ja äärmiselt ilmastikukindel.

lupoid

Islandi lambakoer on Islandi ainuke kohalik liik. Esimesed isendid saabusid koos esmaasukatega 874. ja 930. aastate vahel, kohanedes kohaliku maastiku, talupidamistavade ja raske olelusvõitlusega, millega Islandi elanikel on tulnud sajandite kestel rinda pista. Farmides said nad asendamatuteks karjaajajateks. Tõu populaarsus on viimaste kümnendite jooksul kasvanud ja kuigi nende arvukus on madal, ei ole nende ellujäämine ohus. Islandi lambakoer kuulub põhjamaiste karjakoerte spitsi tüüpi tõugude hulka, kes on keskmisest veidi väiksemad, kikkis kõrvade ja kaardus sabaga. Külgvaates on nad ristkülikukujulised, sest keha on õlanukist istmikunukini turjakõrgusest pikem. Rinna sügavus on võrdne esijala pikkusega, mõõdetuna küünarnukist maani. Islandi lambakoertel on õrn, arukas, rõõmus ilme ning tüüpiliselt enesekindel ja elav loomus. Sugudevahelised erinevused on märgatavad. 

TOOTED

Kas teadsite?

Leidub kaks selgesti eristuvat karvkatte tüüpi: lühikarvalisel on keskmise pikkusega pealiskarv, pikakarvalisel on see veidi pikem. Mõlemal juhul on pealiskarv üsna karm ning aluskarv paks ja pehme. Karvkate on väga ilmastikukindel.

PHOTOS

  • facebook