Küpsiste sätted Drever – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Drever

Drever

Sündinud ja aretatud jahiks

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI CKC
breed_picture

Original Name : Drever

Trüki : Braccoid

Isase suurus : 32-38 cm

Emase suurus : 30-36 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Sweden

breed_picture

Üsna pikapoolse kere ja lühikeste jalgadega dreverid on robustsed ja jõulised koerad, kellel on hästi arenenud lihastik ning kes jätavad kärme ja uhke mulje. Emaste ja isaste erinevus on silmatorkav. Üldjoontes on tegu tasakaaluka iseloomuga koertega, kelles pole märkigi agressiivsusest, argusest või närvilisusest.

Pea+

Kerega võrreldes üsna suur, piklik ja nina suunas kitsenev.

 

lupoid

Keha+

Isastel märgatav turi, jõuline ja lihaseline selg, tugev ja suhteliselt lühike nimme, hästi arenenud ovaalne rindkere, mis ulatub märgatavalt allapoole küünarnukke.

lupoid

Karvkate+

Lubatud on kõik värvused koos valgete värvimärgistega.

lupoid

Kõrvad+

Pikk ja tüveosast jäme, eelistatult rippuv. 

lupoid

Saba+

Üsna madala asetusega, keskmise pikkusega ja laiusega, ripuvad ilma volte moodustamata.

lupoid

Karv+

Karm, sirge ja tihedalt kerele liibuv.

lupoid

Kuigi esimesed koerad registreeriti juba 1913. aastal, ei olnud tõug enne 1930ndaid eriti tuntud. Alles sellest ajast alates pälvis ta suurepärase metskitse jälgede leidja maine. Kuni sinnani olid hirved üsna vähe levinud, kuid kui nende populatsioon kasvas ning põhja poole liikuma hakkas, hakkasid jahimehed üha enam tunnustama seda lühikeste jalgadega kitse-jäljekoera. Aastast 1947 hakati veidi suuremat (turjalt 2 cm võrra kõrgem) Rootsi varianti kutsuma nimetusega drever ning seda tunnustati põlismaise tõuna kuus aastat hiljem. Drevereid peetakse esmaklassilisteks kitsejahtijateks, kuid nad on väga hästi kasutatavad ka jäneste ja rebaste jahtimisel. Neil on jäljekoerale omane kehaehitus ning nad suudavad töötada Rootsi ränkades maastiku- ja kliimatingimustes. Tõugu on peetud eranditult vaid jahikoerana ning äärmiselt harva seltsikoerana. 

TOOTED

Kas teadsite?

Väike saksa hagijatõug, westfaali taksbrakk, toodi Rootsi ja Taani 1910. aasta kandis ning neid ristati seal kohalike koeratõugudega, kelledest mõned meenutasid takse. Dreveri esivanemad ilmusid välja Rootsis ning said tuntuks jahikoertena.

PHOTOS

  • facebook