Küpsiste sätted Itaalia karmikarvaline hagijas – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Itaalia karmikarvaline hagijas

Itaalia karmikarvaline hagijas

Ladinapärane hoiak

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Segugio Italiano a pelo forte

Trüki : Braccoid

Teised nimed : Segugio, Italiano

Isase suurus : 52-60 cm

Isase kaal : 20-28 kg

Emase suurus : 50-58 cm

Emase kaal : 18-26 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Italy

breed_picture

Itaalia karmikarvalised hagijad suudavad hakkama saada ka kõige raskemates maastikutingimustes ning neid saab kasutada nii mägedes kui tasasel maal. Need kiired, vastupidavad loomad töötavad väga kirglikult, nii üksikult kui karjas. Võrreldes itaalia lühikarvalise hagijaga on nad reserveeritumad ning mitte nii ülevoolava loomuga, rahulikumad ning tasakaalukamad. Nende ilme on sõbralik, leebe ning väärikas, samas pisut melanhoolne. Neil on kõlav ja väga harmooniline hääl.

Pea+

Pikk, pea pikkuse suhe turjakõrgusesse on 4/10.

lupoid

Keha+

Ruudukujuline, kere pikkus mõõdetuna õlanukist istmikunukini on võrdne turjakõrgusega. 

lupoid

Karvkate+

Kõik kollakaspruuni toonid alates tumedast punakast kollakaspruunist musta looriga kuni heleda kollakaspruunini, ka must ja pruun.

lupoid

Kõrvad+

Rippuvad, kolmnurksed, peaaegu täies pikkuses (66-70% pea pikkusest) lamedad, väga laiad.

lupoid

Saba+

Kõrge asetusega, laudjaga ühel joonel, sabatüvi on jämedam kui lühikarvalisel itaalia hagijal, terves ulatuses kaetud  karvadega, ent karv ei moodusta sabal narmaid.

lupoid

Karv+

Selgelt karm, välja arvatud peas, kõrvadel, jalgadel ja koonul, kus see on tavaliselt pehmem kui kerel ja mokkadel. 

lupoid

Itaalia karmikarvalise hagija täpne päritolu ei ole teada. Sama tüüpi ja sama mõõtu koera on kujutatud Rooma jahijumalannat Dianat kujutavate skulptuuride juures, mis asuvad Napoli ja Vatikani muuseumides. Verona provintsis leiti hiljuti kaks väga hästi säilinud koeraskeletti, mis on identsed tänapäeva itaalia hagija omaga.  Keskmise suurusega ja ruudukujulised itaalia karmikarvalised hagijad on ideaalselt sümmeetrilised, hea kehaehitusega, väga lihaselised ning ilma rasvakihita, mis võimaldab neil jahisaaki jälitada varahommikust hilisõhtuni.

TOOTED

Kas teadsite?

Liikudes kasutab itaalia karmikarvaline hagijas enda saba tüürina, tõstes selle ülajoonega sama kõrgele ja liigutades seda vasakult paremale, aeg-ajalt ka külgi puudutades või isegi saba ringikujuliselt liigutades. Saba peetakse pikaks, kuigi sabaots ulatub kannaliigeseni.

PHOTOS

  • facebook