Küpsiste sätted Suur anglo-prantsuse kolmevärviline hagijas – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Suur anglo-prantsuse kolmevärviline hagijas

Suur anglo-prantsuse kolmevärviline hagijas

Prantsuse rebasekoer

Breed
FCI-6
Scenthounds and Related Breeds
FCI
breed_picture

Original Name : Grand Anglo-Français Tricolore

Trüki : Braccoid

Isase suurus : 60-70 cm

Emase suurus : 60-70 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : France

breed_picture

Prantsusmaal hinnatakse suurt anglo-prantsuse kolmevärvilist hagijat kui ideaalset ristandit.

Pea+

Mõõduka laiusega, üsna lame kolju, kuklakühm on kergelt märgatav ning kulmukaared on pisut esiletungivad. 

lupoid

Keha+

Sirge ja tugev selg, sirge ning üsna lühike, lai nimme, kaldus ja hea pikkusega laudjas, madala asetusega ning üsna lai rind.

lupoid

Karvkate+

Kolmevärviline, sageli musta mantliga või rohkemal või vähemal määral levinud mustade laikudega. Erkpruun või vasepruun ilma musta loorituseta.

lupoid

Kõrvad+

Keskmise pikkusega, laia asetusega, silmadega ühel joonel, kõrvajuure juurest lamedad, sealt otsa poole aga kergelt keerdus.

lupoid

Saba+

Hea pikkusega, elegantse hoiakuga, tihedalt karvaga kaetud.

 

lupoid

Karv+

Lühike ja üsna tugev.

 

lupoid

Need tugevad koerad, kes on pigem prantsuse kui inglise päritolu, omavad teatavaid tunnuseid, mis väljendavad nende põlvnemist rebasekoerast. Neid peetakse karjas töötavatest koertest kõige robustsemateks. Kolmevärvilised koerad on jahimeeste seas juba aastakümneid populaarsed olnud tänu oma inglise esivanemate jõule, vastupidavusele ja sitkusele. Alates tõu ametlikust tunnustamisest 1978. aastal on suur anglo-prantsuse kolmevärviline hagijas olnud jahikarjades üsna tavaline.

TOOTED

Kas teadsite?

Selle tõu värv, tasakaal ning loomulikud tunnused tulenevad tema esivanemate seas olnud prantsuse hagijatest, samas kui rebasekoer andis talle jõulised lihased ja tugeva kere, mis on maastikul väga hinnatud.

PHOTOS

  • facebook