Küpsiste sätted Drenthe linnukoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Drenthe linnukoer

Drenthe linnukoer

Hispaania hollandlane, kelles on mitmekülgsust

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Drentsche Patrijshond

Trüki : Braccoid

Teised nimed : Dutch, Partridge, Dog

Isase suurus : 58-63 cm

Emase suurus : 55-60 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Netherlands

breed_picture

Drenthe’i linnukoerte ajalugu ulatub 16. sajandisse, mil need koerad aretati välja Hispaaniast läbi Prantsusmaa Hollandisse jõudnud spanjeli tüüpi koertest. Riigi idaosas, eriti Drenthe’i provintsis, hoiti seda tõugu puhtaverelisena ning neid koeri ei ristatud teiste tõugudega nagu seda tehti mujal. Hollandis tunnustati seda tõugu ametlikult 1943. aasta mais. Tõuklubi moodustati 1948. aasta juunis. Drentsche Patrijshond (hollandi keeles) ehk drenthe’i linnukoer on suguluses münsterlandi väikese linnukoera ning prantsuse spanjeliga.

Pea+

Üsna lai ning pisut ümara kujuga. Piki kolju keskjoont asub vaevumärgatav volt, mis kulgeb laubalõikest mõõdukalt arenenud kuklakühmuni. Silmad on keskmise suurusega ja ovaalsed ning väljendavad intelligentsust ja headust.

lupoid

Keha+

Mõõduka pikkusega kael moodustab harmoonilise joone sirge selja ja nimmeosaga, mis ulatub kuni kergelt laskuva laudjani.

lupoid

Karvkate+

Valge pruunide märgistega, täppidega või ilma.

lupoid

Kõrvad+

Ei ole rasked. Kõrge asetusega. Ripuvad tihedalt vastu pea külgi, ilma voltideta.

lupoid

Saba+

Üsna kõrge asetusega, ulatub kannaliigeseni. 

lupoid

Karv+

Tihe karv, mis katab korralikult tervet kere.

lupoid

Drenthe’i linnukoerad on ideaalsed jahikoerad väga erinevates maastikutingimustes. Nad peavad jahti püssi laskeulatuses. Oskus hoida jahimehega head kontakti paistab olema kaasasündinud omadus. Paljude seda tõugu koerte puhul on väga iseloomulik see, et kui nad otsivad saaki, liigub nende saba ringikujuliselt ning seda eriti siis, kui nad jälje üles võtavad. Saagile lähenedes ootab koer jahimehe lähenemist ning kui jahimehe tulek võtab liiga kaua aega, hakkab ta pead erinevatesse suundadesse pöörates peremeest otsima. Kuna tegemist on väga kohanemisvõimelise tõuga, saavad seda tõugu koerad väga hästi hakkama erineva saagi jahtimisel nii vees kui ka maismaal. Samuti on nad head saagi kättetoojad ja kadunud jahisaagi otsijad. Drenthe’i linnukoerad on heade proportsioonidega, kuivade lihastega ning selgepiirilise, tugeva ja pisut pikenenud kehakujuga koerad, kes on võimelised arendama suurt kiirust, mis on jahikoerte puhul väga vajalik omadus. Nende kiilukujuline koon on pisut lühem kui kolju pikkus. Mokad on üsna kuivad ja ei ripu.

TOOTED

Kas teadsite?

Kuigi karvkate kerel ei ole tegelikult pikk, jätavad karvased kõrvad ning pikem karv kaelal ja rinnal hoopis vastupidise mulje. Nii esi- kui ka tagajäsemed ja kohev saba on kaetud rikkaliku karvaga.

PHOTOS

  • facebook