Küpsiste sätted Inglise setter – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Inglise setter

Inglise setter

Eeskujuks

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : English Setter

Trüki : Braccoid

Teised nimed : Laverack, Setter

Isase suurus : 65-68 cm

Emase suurus : 61-65 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : United Kingdom

breed_picture

Inglise setterid on tipptulemusi näitavad koerad, kes paistavad alati silma olenemata sellest, kas tegu on võistlusega või jahiga. Inglise setterid on hästi aktiivsed ja väga oskuslikud jahimehed. Nad on erakordselt sõbralikud koerad, kellel on väga õrn loomus.

Pea+

Püstise hoiakuga, pikk ja suhteliselt kuiv.

lupoid

Keha+

Mõõduka pikkusega. Lühike ja tasane selg. Lai, tugev ja lihaseline nimmepiirkond, mis on kergelt kumerdunud. Sügav rind õlgade vahel.

lupoid

Karvkate+

Must valgega (blue belton), oranž valgega (orange belton), sidrunkollane valgega (lemon belton), maksakarva valgega (liver belton) või kolmevärviline, kus kolmevärvilisus moodustub must-valge või maksa-valge kombinatsioonist punakaspruunide piirdemärgistega.

lupoid

Kõrvad+

Keskmise pikkusega, madala asetusega, ripuvad vastu põski, vormides kauneid volte.

lupoid

Saba+

Keskmise pikkusega, ei ulatu kannanukist kaugemale. On kergelt kaardus või saablikujuline, kuid seda ei hoita suunaga üles. Karvanarmastus laskub lipu- või sulekujuliselt allapoole.

lupoid

Karv+

Pea tagaosast kuni kõrvadeni veidi laines, pikk ja siidine. Rikkalikud „püksid” tagajäsemetel ja peaaegu käppadeni ulatuv karvanarmastus esijäsemetel.

lupoid

Inglise setterid on keskmise suurusega koerad, kes on nii oma olemuselt kui ka liikumiselt elegantsed, ning just need omadused aitasid pälvida algajate ja puristide tähelepanu. See tõug aretati 14. sajandil Inglismaal spanjelitena, kes hiilisid saagi juurde ja jäid selle juurde seisma. Tõug aretati välja jahimeeste poolt, kes vajasid jahilindude jaoks seisukoeri. Aretus sai hoogu juurde 19. sajandil tänu kahele mehele. Edward Laveracki (1800-1877) peetakse selle tõu isaks, samas kui Richard Purcell Llewellin (1840-1925) oli spetsialiseerunud eraldi tõusuunale, keda tuntakse llewellini setterina.

TOOTED

Kas teadsite?

Sõna „belton”, mida kasutatakse inglise setteri iseloomuliku tähnilise karvkatte kirjeldamiseks, mõtles välja Edward Laverack, kes oli tõu üks nn isadest. Ta kirjutas 19. sajandi lõpus selle kohta olulise raamatu. Belton on küla Kirde-Inglismaal, kus Laverack tegutses.

PHOTOS

  • facebook