Küpsiste sätted Saksa lühikarvaline linnukoer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Saksa lühikarvaline linnukoer

Saksa lühikarvaline linnukoer

Puhtatõuline Saksa jahimees

Breed
FCI-7
Pointing Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Deutsch Kurzhaar

Trüki : Braccoid

Isase suurus : 62-66 cm

Emase suurus : 58-63 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Germany

breed_picture

Saksa lühikarvalised linnukoerad on aretatud rangete reeglite alusel ja on läbinud keerulised jahti puudutavad katsed. Nad peavad olema võimelised täitma erinevaid jahiga seotud ülesandeid kuni kõrge vanuseni. Nad on kindlad, tasakaalukad, usaldusväärsed ja vaoshoitud. Nad ei ole kunagi närvilised, arad ega agressiivsed.

Pea+

Kuiv, markantne, mitte liiga kerge ega ka liiga raske. Tugevuselt ja pikkuselt kehakujule ja sugupoolele vastav.

lupoid

Keha+

Sirge või kergelt laskuv ülajoon. Turi hästi määratletav. Kindel ja hästi lihaseline selg. Lühike, lai ja lihaseline nimme.

lupoid

Karvkate+

Pruun ilma märgisteta või pruun mõõdukate valgete või tähniliste märgistega rinnal ja jäsemetel. Tume pruunkimmel või hele pruunkimmel pruuni peaga, pruunide laikude või täppidega. Must värv samades nüanssides nagu pruun või pruunkimmel.

lupoid

Kõrvad+

Kõrge ja laia asetusega, mõõduka pikkusega, pöördumiseta tihedalt vastu pea külgi rippuvad.

lupoid

Saba+

Ulatub kuni kannaliigeseni, hoitakse sirgelt või kergelt saablikujuliselt.

lupoid

Karv+

Lühike, tihe, kuiv ja katsudes kare.

lupoid

Ajalooliselt kasutati saksa lühikarvalisi linnukoeri Vahemere maades jahilindude jahil abilisena. Saksamaa õukondadesse sattusid need koerad Prantsusmaa, Hispaania ja Flandria kaudu, kus nende koerte kõige tähtsamaks ülesandeks oli saagi kättenäitamine. Nende harmooniliste proportsioonidega koerte kehaehitusest kiirgub jõudu, vastupidavust ja kiirust. Uhke hoiak, sujuvad piirjooned, kuiv pea, hea asetusega saba, tihe ja läikiv karv ning pika ulatusega liikumine rõhutavad selle tõu suursugusust.

TOOTED

Kas teadsite?

Saksa lühikarvalised linnukoerad, keda me tunneme tänapäeval, on rohkem kui sajandipikkuse kontrollitud aretuse tulemus. 1897. aastal avaldatud tõuraamat on selle tõu ajaloo alusdokumendiks.

PHOTOS

  • facebook