Küpsiste sätted Ameerika kokkerspanjel – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Ameerika kokkerspanjel

Ameerika kokkerspanjel

Lühike ja armas

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : American Cocker Spaniel

Trüki : Braccoid

Teised nimed : American, Cocker, Spaniel

Isase suurus : Ideaalne turjakõrgus 38 cm

Emase suurus : Ideaalne turjakõrgus 35,5 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : United States of America

breed_picture

Ameerika kokkerspanjelid on iseloomult rahulikud, kuid mitte kunagi arad. Nad on rohkem levinud seltsi- kui töökoertena. Neid ekstraverte armastatakse igas vanuses ning nende kompaktne suurus tähendab seda, et nad võivad minna peaaegu kõikjale.

Pea+

Kere suhtes proportsionaalne. Ilme on intelligentne, valvas, õrn ja meeldiv.

lupoid

Keha+

Seljajoon laskub kergelt lihaseliste tagajäsemete suunas. Tugev selg. Sügav rind, mille alumine punkt ei ole kõrgemal kui küünarnukid. Sügavad ja hästi kaardunud roided.

lupoid

Karvkate+

Sügavmust, kaasa arvatud must kõrbpiirdega. Kõik teised ühevärvilised peale musta varieeruvad heledast kreemikast sügavpunaseni, sealhulgas pruun ja pruun kõrbpiirdega. Mitmevärvilisus: kaks või enam hästijaotunud värvust, millest üks peab olema valge (must ja valge, punane ja valge, pruun ja valge, kimmel ning nimetatud värvikombinatsioonid kõrbpiirdega).

lupoid

Kõrvad+

Peened, pikad, sagarakujulised ja hästi karvased.

lupoid

Saba+

On ülajoone pikenduseks või hoitakse ülajoonest veidi kõrgemal. Saba ei ole kunagi püsti nagu terjeril ega iial argusele viitavalt all.

lupoid

Karv+

Peakarv lühike ja õhuke, kerel keskmise pikkusega karv. Ilmastikukaitse tagamiseks piisava aluskarvaga.

lupoid

Kuigi ameerika kokkerspanjelid on sportkoerte väikseimad esindajad, on nad heade proportsioonidega. Neil on tugev ja kompaktne kere ning peenelt vormitud ja ilmekas pea. Olles ideaalse suurusega, kõrguvad nende õlad sirgetel esijalgadel ning seljajoon langeb kergelt tugevate, lihaseliste ja mõõdukalt kaardunud tagajäsemete poole. Kokkerspanjelid on võimelised arendama märkimisväärset kiirust ja on väga vastupidavad.

Kas teadsite?

Tegemist on 8. rühma väikseima tõuga, kuid samas näitusteringi staariga, kellel on tähelepanuväärne kõnnak. Hea liikumise eelduseks on tasakaal kere esi- ja tagaosa vahel, sest kokkerspanjelid liiguvad edasi tugeva, jõulise taganttõukega. Õlad ja esijäsemed peavad olema hea ehitusega, nii et koerad suudaksid neid ette viia taganttõukele vastavalt. Koerad peavad liikudes maad haarama koordineeritult, regulaarselt ja sujuvalt.

PHOTOS

  • facebook