Küpsiste sätted Chesapeake bay retriiver – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Chesapeake bay retriiver

Chesapeake bay retriiver

Vee võim kirdest

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Chesapeake Bay Retriever

Trüki : Braccoid

Teised nimed : Chesapeake

Isase suurus : 58-66 cm

Isase kaal : 29-36 kg

Emase suurus : 53-61 cm

Emase kaal : 25-32 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : United States of America

breed_picture

Chesapeake bay retriiverid on rahulikud ja intelligentsed koerad, kellel on helge ning rõõmsameelne loomus. Nad on loomu poolest kiinduvad ja kaitsvad. Sellel tõul on palju häid omadusi, sealhulgas julgus, töökus, innukus, hea haistmine, intelligentsus ja armastus vee vastu. Kuid aretuse juures on esmatähtsad just üldmulje ja ennekõike iseloom.

Pea+

Lai ja ümar. Üleminek laubalt koonule keskmine. Pikad ja võimsad lõuad, mis on piisavalt suured suurte veelindude kandmiseks.

lupoid

Keha+

Keskmise pikkusega, mitte jässakas ega küürus. Alt vaadates peaaegu õõnes ülajoon, kuna kubemepiirkond on hästi üles tõmmatud. Puusad on turjast veidi kõrgemal.

lupoid

Karvkate+

Peab võimalikult lähedaselt vastama loomulikule keskkonnale. Vastuvõetav on mistahes toon pruuni, kõrkja või kuluheina värvist. Eelistatumad on ühevärvilised koerad.

lupoid

Kõrvad+

Väikesed, peas kõrge asetusega, lõdvalt rippuvad.

lupoid

Saba+

Keskmise pikkusega, tüvest keskmise jämedusega, sirge või veidi kaarduv.

lupoid

Karv+

Kahekihiline. Lühike, karm ja laineline pealiskarv. Tihe, peen ja villa meenutav aluskarv, mis on täielikult kaetud loomuliku õlikihiga.

lupoid

Iseloomulikuks tõutunnuseks on silmad, mis on väga kirkad kollased või merevaigukarva, samuti kahekihiline karvkate, mis on turjal, kaelal, seljal ja nimmeosas kergelt lainetav. Samanimelise lahe ääres erinevates ilmastikutingimustes ja veeoludes veelinnujahti pidades on chesapeake bay retriiverid arenenud meisterlikuks nii maal kui vees töötamises. Tihti peavad nad visalt töötama ja jahisaagi veest välja toomiseks isegi läbi jää kahlama. Sageli tuleb neil nii tõusu kui mõõnaga pikka aega vastutuult külmas vees ujuda.

TOOTED

Kas teadsite?

Nii pealiskarv kui ka aluskarv peavad olema kaetud õlikihiga, et kaitsta nahka külma vee eest ning võimaldada kiiret kuivamist pärast suplust.

PHOTOS

  • facebook