Küpsiste sätted Inglise springerspanjel – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Inglise springerspanjel

Inglise springerspanjel

Tagasi algallika juurde

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : English Springer Spaniel

Trüki : Braccoid

Isase suurus : Umbes 51 cm

Emase suurus : Umbes 51 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : United Kingdom

breed_picture

Inglise springerspanjelid on sümmeetrilise kehaehitusega, kompaktsed, tugevad, rõõmsameelsed ja aktiivsed. Nad on inglise maaspanjelitest kõige pikemate jalgadega ja kõige jõulisema kehaehitusega. Inglise springerspanjelid on sõbralikud ja nendega on kerge koos elada. Loomu poolest on nad kuulekad, kuid mitte kunagi arad ega agressiivsed.

Pea+

Üsna lai ja keskmise pikkusega kolju, mis on pisut ümar. Üleminek koonult otsmikule tõusva joonega. Silmade vahel on otsmikuvagu.

lupoid

Keha+

Tugev, mitte liiga pikk ega liiga lühike. Tugev ja lihaseline nimme, mis on pisut kumer ning hästi seotud. Sügav ja hästi arenenud rind.

lupoid

Karvkate+

Maksapruun ja valge, must ja valge või need samad värvused pruunide märgistega.

lupoid

Kõrvad+

Sagarakujulised, üsna pea lähedal ning üsna pikad ja laiad. Kõrvad asetsevad silmadega ühel tasandil ja on kaetud ehiskarvaga.

lupoid

Saba+

Madala asetusega, ei hoita kunagi seljajoonest kõrgemal. Kaetud tihedalt ehiskarvaga ning on aktiivselt liikuv.

lupoid

Karv+

Tihe, sirge, ilmastikukindel ja mitte kunagi karm.

lupoid

Inglise springerspanjelite näol on tegu väga vana ja päritolult puhta tõuga, kellest kõik teised Inglise spanjelid pärinevad. Algselt kasutati neid jahisaagi leidmiseks, ulukite võrkuajamiseks ning jahikullidele ja hurtadele etteajamiseks, kuid tänapäeval kasutatakse neid lindude leidmiseks ja lenduajamiseks ning saagi kättetoomiseks. Nad on kõrgelt hinnatud paljudes riikides, kuna nende füüsis lubab neil kergesti tungida soodesse ja põõsastesse.

TOOTED

Kas teadsite?

Inglise springerspanjelitel on tõule iseloomulik kõnnak. Nad liigutavad oma esijalgu hoogsalt õlavarrest pikalt ettepoole, nii et käpad liiguvad suunaga ettepoole kergelt ja pingutamata. Kannad peaksid liikuma hästi kere all, esijalgadega ühel joonel. Aeglases tempos liikudes võib minna üle tõule väga omasele küliskäigule.

PHOTOS

  • facebook