Küpsiste sätted Kiharakarvaline retriiver – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Kiharakarvaline retriiver

Kiharakarvaline retriiver

Lokilambad

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Curly Coated Retriever

Trüki : Braccoid

Teised nimed : Curly, Coated

Isase suurus : 68,5 cm

Emase suurus : 63,5 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : United Kingdom

breed_picture

 

Intelligentne, tasakaalukas, usaldusväärne, vapper, sõbralik, enesekindel ja iseseisev – seitse omadussõna, mis kirjeldavad kiharakarvalise retriiveri loomust. Kiharakarvalised retriiverid on võõraste suhtes aga üldiselt üsna distantsi hoidvad. Need veekoerad on kahjuks väga haruldased.  

 

Pea+

Nii eest- kui ka külgvaates kiilukujuline, kuid kere suhtes proportsionaalne.

lupoid

Keha+

Tugev ja sirge ülajoon. Lühike, tugev ja jõuline nimme. Sügav ja hästi kumerate roietega rindkere. Kubemepiirkond kergelt üles tõmmatud.

lupoid

Karvkate+

Must või maksakarva.

lupoid

Kõrvad+

Pigem väikesed, asetsevad veidi kõrgemal silmade tasandist, peadligi, kaetud lühikeste lokkis karvadega.

lupoid

Saba+

Asetseb harmooniliselt ülajoone pikendusena. Ulatub ligikaudu kannaliigeseni.

lupoid

Karv+

Karvkate kerel koosneb paljudest väikestest, tihedatest ja tugevasti keerdunud ning nahalähedastest lokkidest, mis katavad kogu kere kuklakühmust kuni sabatipuni. Ülejäänud kohtades on karv sile.

lupoid

 

Kiharakarvalised retriiverid on tugevad ja hea kehaehitusega koerad, kelles peitub ka teatav elegantsus. Nad on Inglise retriiveritest kõige suuremad ja kõige haruldasemad ning neil on iseloomulik karv, mis pärinevat nende kahelt väidetavalt esivanemalt – iiri veespanjelilt ja puudlilt. Vastupidiselt teistele lähisugulastele, on kiharakarvaliste retriiverite päritolu teadmata. Esmakordselt ilmusid nad välja 19. sajandi keskpaigas, mil nad olid esimesed maal ja vees tegutsevad retriiverid Britannias, kuid nende lähisugulased muutusid varsti neist palju populaarsemateks.

 

TOOTED

Kas teadsite?

 

Spetsialistide arvamuse kohaselt on kiharakarvalistel retriiveritel väga erinevad esivanemad, nagu suured karmikarvalised veekoerad, tweedi veespanjelid, lesser newfoundlanderi koerad, iiri veespanjelid ja mitmed erinevad Euroopa tõud, sealhulgas wetterhounsid Hollandist ning barbetid ja puudlid Prantsusmaalt ning paljud teised.

 

PHOTOS

  • facebook