Küpsiste sätted Saksa spanjel – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Saksa spanjel

Saksa spanjel

Täisvereline jahimees

Breed
FCI-8
Retrievers - Flushing Dogs - Water Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Deutscher Wachtelhund

Trüki : Braccoid

Teised nimed : German, Spaniel

Isase suurus : 48-54 cm

Isase kaal : 18-25 kg

Emase suurus : 45-52 cm

Emase kaal : 18-25 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Germany

breed_picture

Saksa spanjelid on elavaloomulised ja väga entusiastlikud jahimehed. Oma loomulikus keskkonnas on nad sõbralikud, enesekindlad, kuulekad ja väga kohanemisvõimelised. Nad ei ole kunagi arad ega agressiivsed. Nad on väga head jälgedeajad, eriti veel siis, kui neid on koolitatud ja piisavalt juhendatud. Tänu nende mitmekülgsusele, saab neid koeri kasutada haavatud ja kaotatud jahisaagi leidmisel ning lindude väljapeletamisel ja kättetoomisel võsast, raskesti läbitavast metsast ja veest.

Pea+

Lame ja mõõduka laiusega kolju. Kuklakühm ei ole väljendunud. Üleminek laubalt koonule mõõdukalt väljendunud. 

lupoid

Keha+

Tugev ja hästi väljendunud turi. Lühike ja tugev selg, mis on ilma kaldeta turjast tagapool. Tugeva lihastikuga ja üldmuljelt lai nimme. Kergelt langeva joonega laudjas.

lupoid

Karvkate+

Ühevärviline pruun, harvem punane. Pruunikas kimmel, harvem punakas kimmel.

lupoid

Kõrvad+

Kõrge asetusega, laiad, lamedad, ilma mingite kõverusteta. Ripuvad otse silmade taga. Ei ole kunagi paksud, lihavad ega lõdvad.

lupoid

Saba+

Puhkeasendis hoitakse ülajoone pikendusena või suunaga allapoole. Kui koer on valvelolekus või erutatud, hoitakse saba pisut suunaga ülespoole ning liputatakse elavalt.

lupoid

Karv+

Tugev, liibuv, enamasti laineline, mõnikord ka lokkis (nagu tallenahk) või pikk, sile karv koos paksu aluskarvaga.

lupoid

Jahindusajaloo põhjal on teada, et saksa spanjelite sarnased koerad on olemas olnud juba sajandeid ning neid kasutati lindude väljapeletamiseks. Sõnal „Wachtelhund” on samuti pikk ajalugu, kuid tänapäevase saksa spanjeli kontrollitud tõuaretus sai alguse 20. sajandi alguses. Saksa spanjelid on keskmise suurusega, pikakarvalised, linde lenduajavad koerad, kellel on hästi arenenud lihastik, tugev luustik ja suursugune pea. Kerepikkus on üldiselt pikem kui turjakõrgus. Nad ei tohi olla pikkade jäsemetega.

TOOTED

Kas teadsite?

Saksa spanjelid on tõug, mida tänapäevani aretatakse jahimeeste poolt ja jahimeeste jaoks linde lendu ajava koerana ja mitmekülgse jahikoerana.

PHOTOS

  • facebook