Küpsiste sätted Belgia grifoon – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Belgia grifoon

Belgia grifoon

Kolm parimat

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Griffon Belge

Trüki : Braccoid

Teised nimed : Griffon Bruxellois, Griffon Belge, Petit Brabancon

Isase kaal : 3,5-6 kg

Emase kaal : 3,5-6 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Belgium

breed_picture

Need intelligentsed ja tasakaalukad koerad on valvsad, uhked ja robustsed. Nad on peaaegu ruudukujulised ja neil on hea luustik, kuid nende välimus on siiski elegantne ning nad liiguvad graatsiliselt. Nende peaaegu inimlik ilme püüab pilku. Nad pole arglikud ega agressiivsed, vaid väga elavad ja kiindunud oma inimestest kaaslastesse.

Pea+

Lai ja ümar kolju. Laup on hästi kumerdunud. Üleminek laubalt koonule väga hästi väljendunud.

lupoid

Keha+

Üldmuljelt ruudukujuline ja tugev. Turi hästi märgatav. Sirge, lühike ja tugev selg. Nimme lühike ja lihaseline, veidi kumerdunud. Lai laudjas.

lupoid

Karvkate+

Brüsseli grifoon: punane, punakas; lubatud on kerge must tonaalsus pea ehiskarvas. Belgia grifoon: must, must pruunide märgistega. Puhtad ja selgepiirilised pruunid märgised esijäsemetel käppadest kuni randmeliigesteni, tagajäsemetel käppadest kuni kannaliigesteni ja jäsemete sisepinnal ulatudes piki jäset üles, rinnal, põskedel, lõual, silmade kohal, kõrvade sisepinnal, saba all ja päraku ümbruses. Must võib olla segunenud punakaspruuniga, mis on lubatud, kuigi puhas must ja must pruunide märgistega on eelistatumad. Väike brabandi grifoon: samad värvused nagu eespool kirjeldatud. Tal on must mask. Hall mask on aktsepteeritav vanemate koerte puhul.

lupoid

Kõrvad+

Hoitakse poolpüsti, on ettepoole rippuvate tippudega.

lupoid

Saba+

Kõrge asetusega, hoitakse üsna kõrgel, selja kohale suunatud tipuga, ilma, et see selga puudutaks või seljale keerduks.

lupoid

Karv+

Brüsseli grifoonil ja belgia grifoonil on karm karv koos aluskarvaga. Karv on loomupäraselt karm, kergelt laines, kuid mitte lokkis. Karva tuleb trimmida. Karv on piisavalt pikk, et selle struktuuri oleks võimalik hinnata. Liiga pikk karv rikub silueti. Siidine või villa meenutav karv on tõsine viga. Väikese brabandi grifooni karv on lühike, karm, liibuv ja läikiv. Karv ei tohi olla pikem kui 2 cm. Ehiskarv peas: habe ja vuntsid algavad juba silma-nina joonelt ning ulatuvad ühe kõrva juurest teiseni, kusjuures koon ja põsed on kaetud tiheda karvaga, mis on pikem kui ülejäänud keha karvkate. Silmade kohal on karv pikem kui ülejäänud otsmikul ning moodustab kulmud.

lupoid

Kõik kolm tõugu (brüsseli grifoon, belgia grifoon ja väike brabandi grifoon) põlvnevad väikesest karmikarvalisest koerast, kes kandis nime smousje ja kes on Brüsseli piirkonnas olemas olnud sajandeid. 19. sajandil saavutati punaste king charlesi spanjelite ning mopsidega ristamise tulemusena lühike must karvkatte ning tulemuseks oli koeratüüp, keda me tunneme tänapäeval. Need väikesed koerad aretati hoburakendite valvamiseks ja tallide närilistevabana hoidmiseks. Kaks grifooni (brüsseli ja belgia grifoon) on karmikarvalised ja erinevad vaid värvuse poolest, samas kui väike brabandi grifoon on lühikarvaline. 

TOOTED

Kas teadsite?

Pea on kindlasti kõige iseloomulikum ja silmatorkavam kehaosa. Pea on kerega võrreldes üsna suur ning peaaegu inimliku ilmega. Grifoonidel on peas karm, turritav ja sassis karv, mis silmade kohal, koonul, põskedel ja lõual on pikem ning moodustab pea ehiskarva.

PHOTOS

  • facebook