Küpsiste sätted Coton de tuléar – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Coton de tuléar

Coton de tuléar

Valge ja särav

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Coton du Tuléar

Trüki : Braccoid

Isase suurus : Keskmiselt 26-28 cm

Isase kaal : 4-6 kg

Emase suurus : Keskmiselt 23-25 cm

Emase kaal : 3,5-5 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Madagascar

breed_picture

Coton de Tuléarid on rõõmsameelsed, tasakaalukad ja väga seltsivad nii inimeste kui ka teiste koertega. Nad kohanevad suurepäraselt mistahes elustiiliga. Üks peamisi tõutunnuseid ongi tema iseloom.

Pea+

Lühike, pealtvaates kolmnurkne.

lupoid

Keha+

Kere pikkus on suurem kui turja kõrgus. Ülajoon kergelt kumer. Turi vaid kergelt väljendunud. Selg tugev. Nimmepiirkond väga lihaseline.

lupoid

Karvkate+

Valge põhi. Kõrvade juures on lubatud kerge helehall tonaalsus (segu mustadest ja valgetest karvadest) või kimmelpunane toon (segu kollakaspruunidest ja valgetest karvadest).

lupoid

Kõrvad+

Kolmnurksed, kõrge asetusega, tipust peenemad, ripuvad põskede peal.

lupoid

Saba+

Rahulikus olekus hoitakse kannaliigesest natuke madalamal. Liikumisel hoitakse selja kohal kaardus, saba ots on suunaga kukla, turja, selja või nimme poole.

lupoid

Karv+

Tihe, rikkalik ning võib olla kergelt laines.

lupoid

Algselt pärinevad Madagaskarilt, täpsemalt saare lõunaosas paiknevast kalurilinnast Toliara, mida varem tunti Tuléari nime all. Need koerad said kiiresti väga populaarseks seltsikoeraks Prantsusmaal ning seejärel panid nad aeglaselt, kuid kindlalt ka terve maailma endasse armuma. Nendel valge karvkattega koertel on tumedad ümmargused silmad, mis väljendavad elavust ja intelligentsust.

TOOTED

Kas teadsite?

Karv on üks selle tõu peamisi tunnuseid, millest on tulnud ka tõu nimetus. Puuvillase tekstuuriga karv on pehme ja elastne, mitte kunagi karm või kare.

PHOTOS

  • facebook