Küpsiste sätted Havanna bichon – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Havanna bichon

Havanna bichon

Vahemere või Kariibi?

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI
breed_picture

Original Name : Bichon Havanais

Trüki : Braccoid

Isase suurus : 23-27 cm

Emase suurus : 23-27 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Cuba

breed_picture

Havanna bichonid on väga terased ning neid on kerge valvekoerteks treenida. Nad on südamlikud, loomu poolest rõõmsameelsed, sõbralikud, võluvad ja pisut isegi klounilikud. Neile meeldib lastega mängida.

Pea+

Keskmise pikkusega. Kolju lai, lame või veidi kumerdunud. Otsmik pisut esiletungiv.

lupoid

Keha+

Sirge ülajoon, pisut nimme kohal kumerduv. Laudjas märgatava kaldega. Hästi kaarduvad ribid. Tõusva joonega kõht.

lupoid

Karvkate+

Väga harva üleni puhasvalge, erinevates varjundites kollakaspruun (kerge must varjund on lubatud), must, havannapruun, tubakakarva, punakaspruun. Lubatud on nendes toonides laigud. Lubatud on kõikvõimalikud pruunid märgised.

lupoid

Kõrvad+

Ripuvad piki põski, murdekoht on peast pisut kõrgemal. Kõrvad on tipust kergelt ümarad.

lupoid

Saba+

Hoitakse kõrgel, konksukujuliselt või eelistatult selja kohal. Saba on kaetud pika siidise karvaga.

lupoid

Karv+

Väga pikk (täiskasvanud koerte puhul 12-18 cm), pehme, sile või laines ning võib moodustada lokkis salke. Aluskarv on villase tekstuuriga, mitte väga arenenud ning sageli puudub üldse.

lupoid

Pärineb algselt Vahemere piirkonna lääneosast ning on välja kujunenud Hispaania ja Itaalia rannikualadel. Tänu Itaalia meremeestele jõudis see tõug ilmselt üsna varakult Kuubasse. Kuna enamik nendest koertest olid tubakakarva, viis see eksiarvamusele, et see tõug pärinebki Kuuba pealinnast Havannast. Havanna bichonid on visad väikesed koerad, kellel on lühikesed jäsemed ning elav ja vetruv samm. Nad on rikkaliku, pehme, pika ja eelistatult lainelise karvaga. 

TOOTED

Kas teadsite?

Kuigi üldiselt on karvkatte erihooldus, kääridega tasandamine või trimmimine keelatud, on karva korrastamine lubatud jäsemetel. Otsmikul võib karvu kärpida nii palju, et nad ei ulatuks silma. Karva on lubatud vähendada ka koonu pealt, kuigi seal on soovitatav karvad jätta nii loomuliku pikkusega kui võimalik. 

PHOTOS

  • facebook