Küpsiste sätted Malta koer – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Malta koer

Malta koer

Vahemere valged

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Maltese

Trüki : Braccoid

Isase suurus : 21-25 cm

Isase kaal : 3-4 kg

Emase suurus : 20-23 cm

Emase kaal : 3-4 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Italy

breed_picture

Malta bichonid on elavad, südamlikud, väga kuulekad ja väga intelligentsed. Nad on suurepärased seltsikoerad. Need väga elegantsed loomad, kellel on väike, kuid piklik kere, on uhke ja silmatorkava peahoiuga.

Pea+

Kolju on veidi pikem kui koon ja sama pikk kui sarnakaarte laius.

lupoid

Keha+

Ülajoon sirge kuni sabajuureni. Turi pisut ülajoonest kõrgemal. Väga lai ja pikk laudjas. Lai rind, mis ulatub küünarnukkidest allapoole.

lupoid

Karvkate+

Tihe, särav, läikiv, raskelt langev ja siidise tekstuuriga. Terve kere ulatuses väga pikk. Kogupikkuses sirge, ilma mingite lainete või lokkideta.

lupoid

Kõrvad+

Peaaegu kolmnurksed. Umbes kolm korda nii pikad kui nad on laiad. Ripuvad tihedalt pea külgedel.

lupoid

Saba+

Saba moodustab ühe suure kaare. Saba ots lõpeb puusade vahel ja puudutab laudjat.

lupoid

Karv+

Puhasvalge. Kahvatu elevandiluukarva toon on lubatud.

lupoid

Vaatamata oma nimele, ei pärine malta bichonid Malta saarelt. Sõna maltese tuleneb ühest semiidikeelsest sõnast, mis tähendab pelgupaika või sadamat, kuid sellest semiidikeelsest sõnatüvest pärineb ka sõna Malta. Nende väikesekasvuliste koerte esivanemad elasid Vahemere keskosa sadamates ja linnades, kus nad püüdsid hiiri ja rotte, keda oli kaubaladudes ja laevadel väga palju.

Kas teadsite?

Sel ajastul eksisteerinud koeratõugude nimekirjas mainis Aristoteles (384-322 eKr) ka väikesekasvulist koeratõugu nimega Melitaei Catelli. Seda tõugu tunti ka Vana-Roomas, kus ta oli eelistatud lemmikloom Rooma kodanike naiste seas ning seda tõugu on ülistanud ka I sajandil elanud filosoof ja ajaloolane Strabon. Mitmed renessansiajastu kunstnikud on kujutanud neid koeri tolle ajastu salongides kõrvuti kõrgklassi daamidega. 

PHOTOS

  • facebook