Küpsiste sätted Papillon – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Papillon

Papillon

Euroopa luksus

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Epagneul Nain Continental

Trüki : Braccoid

Teised nimed : Phalene, Papillon, Butterfly Dog

Isase suurus : Umbes 28 cm

Isase kaal : Kaks kategooriat: isased ja emased kergemad kui 2,5 kg; isased 2,5-4,5 kg ja emased 2,5-5 kg. Minimaalne kehakaal 1,5 kg.

Emase suurus : Umbes 28 cm

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : Belgium France

breed_picture

Need hea kehaehitusega koerad, kes pärinevad iidsest Flandria piirkonnast, mis ulatub Belgiast Põhja-Prantsusmaale, on suurepärased ja väga populaarsed kaaslased. Nad olid kunagi kuninglikes õukondades hinnatud, eriti papillon variant. Nad pakatavad energiast, kuid on umbusklikud inimeste suhtes, keda nad ei tunne.

Pea+

Kerega võrreldes normaalsete proportsioonidega. Võrreldes suurekasvuliste ja keskmiste spanjelitega, on tema pea kergem ja lühem.

lupoid

Keha+

Ülajoon ei ole liiga lühike ega küürus või vajunud. Samas ei ole see ka täiesti tasane. Tugev nimme, mis on kergelt kumerdunud. Lai ja üsna sügav rindkere.

lupoid

Karvkate+

Valgel taustal on lubatud kõik värvid. Nii kerel kui ka jäsemetel peab valge domineerima.

lupoid

Kõrvad+

Asetsevad üsna taga, teineteisest piisavalt kaugel, nii et koljuosa kergelt kumer kuju jääb hästi nähtavaks.

lupoid

Saba+

Suhteliselt kõrge asetusega, üsna pikk, väga rikkaliku karvaga, mis moodustab kena puhma.

lupoid

Karv+

Rikkalik, läikiv, laineline, kuid mitte lokkis. Mitte pehme, pigem veidi tugevam ja siidise varjundiga. Aluskarv puudub.

lupoid

Kontinentaalsed kääbusspanjelid on normaalse ja harmoonilise kehaehitusega väikesed koerad, kellel on pikk karv ning neid esineb kahes tõuvariatsioonis: phalene (rippuvate kõrvadega) ja papillon (püstiste kõrvadega). Need elavad ja lahked, kuid siiski jõulised spanjelid on käitumiselt uhked ning nad liiguvad elegantsel ja kergel sammul. Koon on mõõdukalt pikk, kuid lühem kui kolju. Kerepikkus on turjakõrgusest veidi pikem.

TOOTED

Kas teadsite?

Kõrvad on kontinentaalsete kääbusspanjelite iseloomulik tunnus. Tõuvariatsiooni phalene puhul on kõrvad kõrge asetusega ja paiknevad silmade tasandist kõrgemal. Kõrvad on rippuvas asendis, kuid liikuvad. Nad on kaetud lainelise karvaga, mis võib kasvada väga pikaks, andes koerale peene välimuse. Tõuvariatsiooni papillion puhul on kõrvad kõrge asetusega ning kõrvalest on hästi avatud ja küljele suunatud. Olenemata sellest, millist tüüpi koeraga on tegu, ei tohi kõrvad seista teravalt kikkis nagu spitsi tüüpi koertel.

PHOTOS

  • facebook