Küpsiste sätted Prantsuse buldog – Photos, Characteristics, Information – Dog Breeds - Royal Canin
Kodus > Prantsuse buldog

Prantsuse buldog

Väikesed molossid, kes on kõikjal

Breed
FCI-9
Companion_and_Toy_Dogs
FCI AKC CKC KC
breed_picture

Original Name : Bouledogue Français

Trüki : Molossoid

Isase suurus : Kaaluga proportsioonis

Isase kaal : Mitte vähem kui 8 kg ja mitte rohkem kui 14 kg

Hooldusvajadus :

Päritoluriigid : France

breed_picture

Nagu kõik molossi tüüpi koerad, põlvnevad prantsuse buldogid kõige tõenäolisemalt Ípeirose ja Vana-Rooma molossidest. Nad on inglise buldogi, keskaegsete alauntide ja teiste sarnaste Prantsuse tõugude sugulased. Tänapäeval tuntud buldog on Pariisi töölisklassi linnaosades 1880ndatel toimunud ristamiste tulemus. Tol ajal elasid need koerad keskturul (Les Halles) tegutsevate lihunike ja voorimeeste seas, kuid tänu oma erilisele kehakujule ja rõõmsameelsele iseloomule vallutasid nad peagi ka kõrgema seltskonna ja kunstnike ringkonnad. Seejärel nende populaarsus aina kasvas.

Pea+

Väga tugev, lai ja kandiline. Peanahk moodustab peaaegu sümmeetrilised voldid ja kurrud. Pead iseloomustab ülalõua-ninaosa kokkusurutus, kus kolju teeb pikkuses kaotatu tasa laiusega. Silmad madala asetusega, üsna kaugel ninast ja eriti kaugel kõrvadest, üsna suured, ümarad, pisut esiletungivad, tumedad, eestvaates pole silmavalget näha, valvsust väljendavad.

lupoid

Keha+

Ülajoon tõuseb vähehaaval nimme piirkonnas ja laskub järsult saba suunas. Taoline ülajoon on väga soositud tänu lühikesele ja laiale nimmepiirkonnale. Lai ja lihaseline selg. Laudjas längus. Sügav ja silindrikujuline rindkere. Tünjas ja väga ümar rinnakorv. Lai eesrind.

lupoid

Karvkate+

Ühevärviline kollakaspruun, triipudega või ilma, väheste laikudega.

lupoid

Kõrvad+

Keskmise suurusega, juure lähedalt laiad ja otstest ümarad. Kõrge asetusega, kuid mitte liialt lähestikku, kikkis.

lupoid

Saba+

Lühike, madala asetusega tuharate lähedal, juure juurest jäme, loomupäraselt sõlmes või käändunud ja otsast kitsenev.

lupoid

Karv+

Sile, tihe, läikiv ja pehme.

lupoid

Prantsuse buldogid on tüüpilised väikest kasvu molossid, kes on väga lihaselised, kompaktse kehaehitusega ja toeka luustikuga. Need võimsad koerad peavad olema aktiivsed, valvsad ja intelligentsed. Nad on vastutulelikud, rõõmsameelsed, mänguhimulised, sportlikud ja eriti kiindunud oma pererahvasse ja lastesse.

Kas teadsite?

Esimene tõuklubi asutati  1880. aastal Pariisis. Esimesed sissekanded tõuraamatusse tehti viis aastat hiljem ning esimene tõustandard kinnitati 1898. aastal – samal aastal mil seda tõugu tunnustati ametlikult tema kodumaal. 

PHOTOS

  • facebook