Küpsiste sätted Kassipoja valimine - Royal Canin

Elu koos kassipojaga

Kassipoja valimine

Kohustus mitmeteks aastateks

Kassipoeg toob teie koju palju rõõmu... ent ta ei jää igavesti kassipojaks! Kui olete otsustanud endale seltsiliseks kassi võtta, peate meeles pidama, et ta jääb teiega mitmeteks aastateks. Seega ei tohiks kassipoja valimisel kuulda võtta üksnes südame häält, vaid ka mõistust.

Kui olete otsustanud omale kassi võtta, on ilmselt esimene küsimus see – milline kass valida?

Kodu- või tõukass?

Tõukassi puhul, kelle vanemad on kassikasvataja juures läbinud põhjaliku valikusõela ja kes on hästi sotsialiseeritud, võite olla kindel, et tema füüsilised omadused vastavad tõustandardis kehtestatud tingimustele. Sama kehtib ka kassi olulisimate iseloomujoonte kohta. Seega peaks ta oma uues kodus kohanema ilma mingite probleemideta. Seevastu kodukassi puhul, kelle esivanemad ja elukeskkond esimeste elunädalate jooksul ei ole alati teada, võib kohanemine vahel keerukaks osutuda. Samuti on keeruline hinnata tema tulevast välimust või ka käitumist.

Ideaalne kaaslane

Tõukassi valimisel peab inimene otsustama, millist kaaslast ta tahab. Kass võib olla elegantne nagu abessiinia kass, ümar armsakene nagu briti lühikarvaline või aukartust äratav ja rahulik nagu Maine Coon.
Kassitõud võivad olla niivõrd erinevad, et tulevasel kassiomanikul tasub pisut eeltööd teha. Tasub meeles pidada, et tõukassidele spetsialiseerunud klubi on õige koht, kust infot ja kassikasvatajate kontaktandmeid küsida.

Kassinäituse külastamine on suurepärane võimalus kassitõugude mitmekesisuse ja ilu avastamiseks ning samas ka kassikasvatajatega suhtlemiseks. Võimalusel on äärmiselt soovitatav külastada ka kohta, kus kassipoeg sündis ja on oma esimesed elunädalad veetnud. Nii saate rohkem teada tema kasvukeskkonnast ja sotsialiseerimistingimustest, mis teeb parima valiku langetamise veelgi lihtsamaks.
Kassipoja sotsialiseerimine, mis toimub 2. ja 7. elunädala vahel, on väga oluline etapp kassi arengus. Sellest sõltub suuresti tema käitumine täiskasvanuna, kuna just sel eluperioodil õpib kass harjuma sündmuste ja olukordadega, millega ta oma edasises elus kokku puutuma hakkab.

Isane või emane?

Emased otsivad rohkem hellust, isased on isepäisema Vahel kuulete just sellist väidet ja mõnikord sootuks vastupidist! Tegelikult ei sõltu kassi hellusevajadus sugugi tema soost. Lisaks vähendab kassi kastreerimine/steriliseerimine, mida soovitatakse tungivalt, kui kassiomanik ei taha tõuaretusega tegeleda, oluliselt käitumisega seotud erinevusi isaste ja emaste kasside vahel.

Meeldiva suhte loomises inimese ja kassi vahel on kassi soost tihtipeale palju määravama tähtsusega kassipoja piisav sotsialiseerimine. Seega peaksite otsustama, millise loomusega teie tulevane kaaslane olema peaks, ja valiku langetama eelkõige oma eluviisi järgi.

Videod

Lemmiku võtmine tähendab pühendumust

Enne kassipoja võtmist peate enda jaoks mitmed asjad läbi mõtlema. Selline sügav soov oma elu kassipojaga jagada peab põhinema põhjalikul ja personaalsel analüüsil, kuna lemmiklooma võtmisel olete kohustatud tema eest aastaid hoolitsema.

  • facebook