Kasvuperiood – kõige olulisem periood kassi elus

Kassipoja tervislik toitumine

Kassipoja tervislik toitumisprogramm

Kuna kassipoeg kasvab väga kiiresti, tuleb talle anda kindlat toitu, mis täidab kõik tema toitainevajadused, tugevdab tema immuunsüsteemi kaitsevõimet, soodustab korralikku neurosensoorset arengut ja luude kasvu.

Kassipoeg enne 4. elukuud

Sünnihetkest, mil vastsündinu saab emalt ternespiima, kuni umbes 5. elunädalani on kassipoeg piimadieedil. Umbes 7. elunädalal peaks ta võõrutamise järel tasapisi üle minema tema vajadustele vastavale tahkele toidule. See on eriti tähtis, kuna just sel perioodil hakkab arenema kassipoja immuunsüsteem.
Kassipojale antav toit peab olema kõrge energiasisaldusega ning sisaldama piisavalt ja tasakaalustatult mitmesuguseid toitaineid – proteiine, lipiide, süsivesikuid, mineraalaineid, vitamiine ja mikroelemente – ning seejuures ka kassipojale hästi sobima. Kuigi kass on lihasööja, võib tema toit sisaldada ka kõrgekvaliteedilist teravilja, et toit oleks hästiseeditav ega põhjustaks kõhulahtisust. Kassipojal areneb tasapisi välja võime viljatärklist seedida. Teravili sisaldab kassipoja kasvuks vajalikke aminohappeid, millele on omakorda lisatud kaslastele äärmiselt vajalikku loomset päritolu tauriini.

Kassipoja toit peab sisaldama ka kõiki luustiku arenguks vajalikke mineraalaineid ja vitamiine. Kasvutoitu rikastavad mitmed kassipoja loomulikku kaitsevõimet tugevdavad toitained, samuti sisaldab kasvutoit kesknärvisüsteemi arenguks vajalikke eikosapentaeenhapet (EPA) ja dokosaheksaeenhapet (DHA). Kui kassiomanik ei taha, et kassipojad vaid ühte tüüpi toitu sööksid, võib kuivtoidu graanuleid segada ka näiteks pasteediga. Oluline on valida kassipoja toitainevajadust rahuldav Health Nutrition sarja toode ja jälgida üleminekut vedelalt toidult tahkele toidule.

Kassipoeg pärast 4. elukuud

Kasvuperioodi 2. etapi ajal peab kassipoja toit jätkuvalt tema üsna nõrgukest loomulikku kaitsevõimet tugevdama. Kassipoja kehastruktuur muutub tasapisi tugevamaks ja tema lihasmass areneb. Kassipoja energiavajadus kasvab ja jääb kõrgeks kuni 4.-5. elukuuni, mil see oma tipu saavutab ja mille järel taas vaikselt langema hakkab. Seega peab kassipoja toitumisprogramm alati lähtuma tema vajadustest vastaval kasvuetapil.

Kassipojale võib 4. elukuust kuni aastaseks saamiseni anda sama 2. etapi Health Nutrition sarja toitu. Üleminek 1. etapi toidult 2. etapi toidule peaks toimuma paari päeva jooksul ja mitte liiga järsult.

Ülekaalulisuse ennetamiseks tasuks pärast 6. elukuud hakata kassipoja päevast toidukogust rangemalt jälgima, kuna ta võib üsna ahneks muutuda. Kõige parem lahendus on päevase toidukoguse väljakaalumine – soovitatav kogus on esitatud pakendil.
Kassipojale peab alati saadaval olema värske vesi (nt klaaskausis), mida tuleb kaks korda päevas vahetada.

Videod

Kassipoja esimesed sammud

Mitte ükski kogemus ei ületa neid ääretult põnevaid kuid, mil kassipojast hakkab sirguma täiskasvanud kass. See areng peaks toimuma täielikus rahus. Lisaks tuleb järgida mõningaid olulisimaid reegleid seoses kassipoja valimise ja uues kodus tervitamisega. Samuti tuleb kassipojale pakkuda toitu ja hoolitsust, mis aitavad tagada tema heaolu ja tervise.

  • facebook