Avaleht Kassipoeg ja kass Kassitõud Kasulik informatsioon Miks on kastreerimine/steriliseerimine kassi tervisele kasulik?

Kasulik informatsioon

See vähendab õnnetuste ja nakkushaiguste ohtu ning hoiab ära sugulisel teel levivatesse haigustesse nakatumise.

Kastreerimine/steriliseerimine hoiab ära sugulisel teel levivad haigused

Steriliseerimata emastel kassidel esineb sageli erinevaid tervisehäireid, nagu näiteks tiinestumise puhul poegimisraskused, munasarjatsüstid, emakainfektsioonid (mädaemakas ehk püometra emakapõletik ehk metriit) ja piimanäärmete kasvajad, millest rohkem kui 90% on pahaloomulised!

Erinevalt teistest tiinusevastastest vahenditest kaitseb varajane steriliseerimine ehk ovariohüsterektoomia (emaka ja munasarjade eemaldamine) emaseid kasse jäädavalt selliste terviseriskide eest.

 

Kastreerimine/steriliseerimine vähendab õnnetuste ohtu

Suguinstinktidest ajendatuna võivad nii emased kui isased kassid isegi mitmeid päevi kodust eemal viibida, mistõttu võivad nad auto alla jääda, kogemata mürgiseid aineid süüa või kakluste (hammustused, kriimustused, kukkumised) käigus viga saada.

Samas kastreeritud/steriliseeritud kassid lähevad harva kodust eemale, mis omakorda kaitseb neid selliste õnnetuste eest.

 

Kastreerimine/steriliseerimine vähendab nakkushaiguste ohtu

Pärast vahetut kokkupuudet nakatunud loomadega võivad nii emased kui isased kassid haigestuda surmavatesse nakkushaigustesse:

- kasside leukeemiaviirus (FeLV), mis levib lakkumise ja paaritumise teel;

- kasside immuunpuudulikkusviirus (FIV), mis levib peamiselt hammustuse teel ja on sagedasem isastel kassidel.

Hetkel saab vaktsineerida vaid leukeemiaviiruse vastu. Kõige efektiivsem ennetusviis FIV-i ohu vähendamiseks on kasteerimine/steriliseerimine, sest see vähendab nakkuskontakte.

Allikad: Kastreeritud/steriliseeritud kasside heaolu ja tervis - ROYAL CANIN  FOCUS NURSE 2005 

  • facebook