Küpsiste sätted Leia endale sobivaim tõukass - Royal Canin
Avaleht Kassipoeg ja kass Kassitõud Leia endale sobivaim tõukass

Leia endale sobivaim tõukass

Videod

Domineerivalt tasakaalus ja harmoonias olev kehaehitus, märgatavalt nõtke liikumine ja pilkupüüdev välimus - kõik need tunnused muudavad iga kassi geneetiliselt omanäoliseks. Just palju erinevaid kassitõuge ja karvkatte värvikombinatsioone muudavadki nad nii huvitavaks.

Ligikaudu 60 erinevat kassitõugu on saanud erinevate ühenduste tunnustuse. Kasside tõustandardid kirjeldavad ideaalselt nende ajalugu, füüsilist väljanägemist ja igaühele omast erilist iseloomu. Väike või suur, sihvakas või massiivne - kasside morfoloogia jaguneb kolmeks tüübiks.

Kassitõug: välimuse ja kehaehituse erinevus

Sageli on täheldatud, et mida sihvakama kehaga kass on, seda aktiivsem ta on. Või mida suurem ja massiivsem kass on, seda rahulikum ta on. Loomulikult on see üksnes trend ning iga kassi iseloom on individuaalne.

Aktiivsed kassid: neil on torukujuline keha, suur pea ja suured kikkis kõrvad, mis kuulavad hoolikalt kõike nende ümber toimuvat. Vastavalt nende tüüpilisele morfoloogiale ja nende atleetlikele lihastele (nagu jahikoertel) on nende tugevaimaks küljeks peitmine. Siiami, Bali ja Cornish Rex kassid on väga aktiivsed, armastavad lähedust ja omanikku väga kiindunud. Sellised kassitõud, kelle seltsis on võimatu ennast üksildasena tunda, on ka Sfinksid, Bengalid ja Abessiinia kassid.

Rahulikud ja sitke kehaehitusega kassid: nad on atleetliku välimuse ja tugevate lihastega. Nende iseloomu tugevaks küljeks on rahulikkus. Neid on õnnistatud kannatliku ja sõbraliku meelega ning nad armastavad lähedust. Kassitõugudest võib siinkohal välja tuua sellised nagu Chartreux, Euroopa, Burmese, Egiptuse Mau ja lainelise karvaga Devon Rex kassid.

Võimsad ja malbed kassid: nad on tugevad ja suured. Nende suur kasv on võrdne nende leebe iseloomuga. Nad võivad olla armsad ümmargused nagu Briti või Eksootilised lühikarvalised kassid või hiiglaslikud nagu Maine Coon, Norra metskass, Siberi ja Ragdoll tõugu kassid. Mõned kassid on pikakarvalised ja vajavad seetõttu igapäevast hoolitsemist nagu näiteks Pärsia kassid. Need jõulised ja vaikse iseloomuga kassid armastavad inimeste lähedust.

Pika- või lühikarvaline?

Kuigi pole ühtegi teaduslikku tõestust sellest, et pikakarvalised kassid on rahulikuma iseloomuga kui lühikarvalised kassid, on seda siiski tihti täheldatud. Parim võrdlus sellest on Pärsia ja Eksootiline lühikarvaline kass, kuna viimane on tegelikult lihtsalt lühikarvaline Pärsia kass.

Videod

Kõik videod :

  • facebook