Küpsiste sätted Entusiastide maailm - Royal Canin

Maailma kassiorganisatsioonid

Entusiastide maailm

Tõukass

Tõukasse on kõikidel mandritel ja seda tänu liitudele, mis panevad tõukasside sünnid genealoogilistesse registritesse kirja, korraldavad näituseid, määravad kohtunikke ja säilitavad standardites kehtestatud tõukriteeriume või lasevad neil kujuneda. Need liidud erinevad üksteisest mitmel viisil ja samuti hindamistüübi järgi, mida nad näitustel kasutavad: „konventsionaalne“ või „Ameerika stiilis“ hindamine.

Tänapäeval tunnustatakse erinevates kassiühendustes umbes 60 erinevat kassitõugu. Nii juhivad tõukasside maailma erinevad genealoogilised registrid, kuhu kõik mingisse tõugu kuuluvaks tunnistatud vanematele sündinud isendid kirja pannakse. Kui eellastabel on loodud, saab kass teatud aja möödudes, tavaliselt juba 3 või 4 kuu vanuselt, kassinäitustel osalema hakata. Kassinäitused on kui iludusvõistlused, kus kassid mitmesuguseid tiitleid võita võivad.

Neid võistluseid korraldavad klubid, mis kuuluvad ühendustesse, mille eeskirju nad järgivad. Mõned ühendused on riiklikud, nagu näiteks LOOF Prantsusmaal või GCCF Inglismaal. Teised, nagu näiteks CFA, FIFe, WCF ja TICA omavad harusid kogu maailmas.

  • facebook