Küpsiste sätted Hindamine - Royal Canin

Maailma kassiorganisatsioonid

Hindamine

Kassinäitus – tähtis hetk

Kassinäitus on tõukasside aretamises ja valimises äärmiselt tähtis hetk, kuna kohtunikud peavad valima, nimetama ja autasustama iga kategooria parimad kassid ja seega ka nende aretajad. Tavainimeste jaoks on see ainukordne võimalus kassitõugude mitmekesisust imetleda. Maailma esimene kassinäitus toimus 1871. aastal Londonis Kristallpalees.

Konventsionaalne ehk traditsiooniline hindamine: LOOF, FIFe, WCF, GCCF...

Kassiomanik esitleb oma kassi kohtunikule, kes vaatab kassi üle ja kirjutab tolle tugevad ja nõrgad küljed üles korraldajaklubi koostatud vormile, mis hõlmab kassi tõugu, värvi, sugu, vanust ja võistluskategooriat.

Selle aruande täitmise järel antakse kassile kvalitatiivne hinnang ja kui kass on näidanud piisavalt tugevaid külgi, antakse talle ka tiitel. Kui samas kategoorias võistlevad mitu kassi, seatakse nad omaduste järgi paremusjärjestusse. Võitjatiitel läheb kassile, kes kohtunike hinnangul kõige paremini tõustandardile vastab. Näitusel osaleja saab kaasa hinnangukaardi.

USA stiilis hindamine: CFA, TICA...

Hindamiseks tuuakse kassid „ringi“ – see on näitusepuuridest moodustuv poolring, kus kasse ükshaaval kohtunikule esitletakse. Kohtunik hindab kõiki kasse vastavalt võistluskategooriale nende värvi, värvijaotuse ja -gruppide ning tõu järgi. Hindamine toimub avalikult ja suuliselt. Hindamise järel kutsub kohtunik tõust olenemata tagasi kümme parimat kassi ja seab nad põnevas finaalis paremusjärjestusse.

Kasse hindavad mitmed kohtunikud ja igaüks neist vastutab oma finaali eest. Selline hindamissüsteem võimaldab välja selgitada parimad kassid; seda enam, et näituse lõpus arvutatakse välja kohtade keskmine. Hindamiskaarti ei ole. Iga-aastane järjestamine „regiooni“ järgi võimaldab teada iga kassi kohta vastavalt tema kategooriale (täiskasvanud, kastreeritud/steriliseeritud, kassipoeg) ja tõule.

  • facebook