Küpsiste sätted Suuremad ühendused - Royal Canin

Maailma kassiorganisatsioonid

Suuremad ühendused

Kuidas süsteem toimib?

Kassikasvatajate Liit (Cat Fanciers' Association ehk CFA)

Kassikasvatajate Liit ehk CFA on 1906. aastal USAs loodud mittetulundusühing. See on maailma vanim tõukasside register. Esimesed kassinäitused peeti juba CFA asutamisaastal Buffalos ja Detroitis ning esimene üleriigiline näitus 1907. aastal Madison Square Gardeni hallis. Tänapäeval koondab CFA 500 kassiklubi kõikidelt kontinentidelt.

Rahvusvaheline Kassiühing (Fédération Internationale Féline ehk FIFe)

Mittetulundusühingu FIFe asutasid 1949. aastal kolm klubi, mis esindasid Belgiat, Prantsusmaad ja Itaaliat. Esimene näitus toimus asutamisaastal Pariisis. See Luksemburgi registreeritud ühing koondab praeguseks üle 41 riigi, tunnistab 110 000 sugupuud, haldab 3000 kassikasvandust ja igal aastal korraldatakse FIFe all üle 650 näituse.

Kassikasvatajate Juhtnõukogu (Governing Council of the Cat Fancy ehk GCCF)

Kassikasvatajate Juhtnõukogu ehk GCCF on 1910. aastal Suurbritannias asutatud demokraatlik organisatsioon, mille eesmärgid on tõukasside registri pidamine, näituseid korraldada soovivatele klubidele litsentside väljastamine ja üldiselt kasside heaolu eest seismine. Tänapäeval esindab GCCF 151 liikmeklubi ja registreerib aastas 32 000 sugupuud.

The Livre Officiel des Origines Félines ehk LOOF

1996. aastal Prantsusmaal asutatud LOOF on ainus kasside sugupuid loov register. LOOFi eestvedamisel korraldatakse näituseid ja pannakse kirja tõustandardeid. 2008. aastal registreeriti pisut vähem kui 19 000 sugupuud. LOOF tegeleb ka tõukasside reklaamimisega.

Rahvusvaheline Kassiliit (The International Cat Association ehk TICA)

Rahvusvaheline Kassiliit ehk TICA (TheInternational Cat Association (Inc.)) asutati 1979. aastal USAs. See kogu maailma hargnenud liit peab registrit, mis põhineb geneetilistel kriteeriumidel ja mitte üksnes fenotüüpidel. Samuti peab see liit maailma suurimat kodukasside registrit, kes ka liidu korraldatavatel näitustel osaleda saavad.

Ülemaailmne Kasside Föderatsioon (The World Cat Federation ehk WCF)

WCF asutati 1988. aastal Rio de Janeiros. Selle praegune peakorter asub Saksamaal. Praeguseks koondab WCF üle 540 liikme kogu maailmast.

  • facebook