Küpsiste sätted Milline tõug? - Royal Canin

Milline tõug?

Milline tõug valida?

Kassi puhul võlub eelkõige selle väikese kodulooma keha harmoonia, temast lausa õhkuv elegantsus ning tema kaunis välimus. Tulevasel kassiomanikul tuleb valida selle geneetiliselt äärmiselt mitmekesise liigi seast just see kõige õigem kass. Valik on rikkalik – kasse on paljudes erinevates tõugudes ja värvikombinatsioonides.

Erinevad liidud tunnistavad kokku ligikaudu 60 kassitõugu. Nendele tõugudele kehtivad standardid kirjeldavad iga tõu ajalugu, füüsilist välimust ja iseloomu. Väike või suur, sale või tugeva kondiga – kassid jaotatakse kehakuju järgi kolme erinevasse klassi, millest igaühe puhul on võimalikud ka vahepealsed variandid.

Saleda, keskmise või jässaka kehaga kass?

Kassitõud – välimuse ja loomuse küsimus

Siinkohal kerkib esile üsna üldine, ent siiski tihti täheldatud tendents: mida saledama kehatüübiga kass, seda aktiivsem ta ka on. Mida suurem ja jässakam, seda rahulikum ja vaoshoitum kass on. Loomulikult on see kõigest tendents, mida mahendavad mitmesugused individuaalsed erinevused.

Aktiivsed kassid: neil on torujas kere, pikem koon ja suured kõrvad, mis iga väiksemagi liikumise peale püsti kargavad. Nende niinimetatud „idamaise“ kehatüübi ja hurtadele sarnanevate saledate lihaste all on peidus tõeliselt tuline loomus. Siiami, balineesi, orientaali, mandariini ja cornish rex tõugu kassid on väga sülelembesed, jutukad ja oma omanikku kiindunud. Üksindust vihkavate aktiivsete kasside hulka võiks lisada ka sfinksi, bengaali ja abessiinia kassid.

Visa loomusega mõõdukad kassid: neil on sportlik keha ja võimsad lihased. Tasakaal ja mõõdukus on nende tugevuseks. Need kindla ja meeldiva loomusega õnnistatud kassid on alati teie läheduses, ent ei nõua teie katkematut tähelepanu. Sellised tõud on kartuusia, euroopa, burma, egiptuse mau ja lokkiskarvalised devon rex kassid.

Võimsad ja hellad kassid: nad on tugevad ja suured. Need kassid teaksid justkui täpselt, kui tähtsad nad on, ning nende jõudu saab võrrelda vaid nende hellusega. Nad võivad olla ümarakesed nagu briti või exoticu lühikarvaline või hiiglased nagu maine coon, norra ja siberi kass või ragdoll. Mõnesid sellistest tõugudest on õnnistatud pikakarvalise kasukaga. Sellisteks tõugudeks on näiteks pärsia kass, kelle kasukas nõuab igapäevast hooldust, või püha birma kass, kelle karva tuleb kaks korda nädalas hooldada. Need tugevad ja vaiksed kassid armastavad inimeste seltskonda, olemata seejuures sülelembesed mänguasjad.

Lühi- või pikakarvaline?

Kuigi sellele nähtusele ei ole ühtki teaduslikku seletust, on tihtipeale täheldatud, et nii lühi- kui pikakarvalisi teisendeid omavate tõugude raames on pikakarvalised isendid rahulikumad kui lühikarvalised. Siinkohal oleksid parimaks näiteks pärsia lühikarvaline ja lühikarvaline exotic (kes on lihtsalt lühikarvaline pärslane).

Videod

A little history

Deified in Ancient Egypt, considered beneficial thanks to his skill at hunting, demonized in medieval times, the cat has adapted so well to living next to man that today he has become a full-fledged member of the family. In this ever more urbanized 21st century, the fascinating animalness of the cat has become more subdued without losing a single one of its attractive features.

Fotod

  • facebook