Küpsiste sätted Maailma koerteorganisatsioonid - Royal Canin
Avaleht Kutsikas ja koer Koer Maailma koerteorganisatsioonid

Maailma koerteorganisatsioonid

Maailma koerteorganisatsioonid

Rahvusvaheline Künoloogiline Föderatsioon (FCI)

Koos FCI-ga (Fédération Cynologique Internationale) on koerteorganisatsioonid maailmas eksisteerinud juba 100 aastat. Teised organisatsioonid, mis võivad vahel FCI-st isegi vanemad olla, töötavad FCI kõrval, olemata seejuures sellega otseselt seotud. Igal aastal kogu maailmas korraldatavate koertenäituste arv on muljetavaldav – mitukümmend tuhat näitust aastas.

Rahvusvaheline Künoloogiline Föderatsioon

FCI (Fédération Cynologique Internationale) asutati 22. mail 1911. aastal. Selle asutajamaad olid Saksamaa, Austria, Belgia, Prantsusmaa ja Holland. FCI tegevus lõppes I maailmasõjaga ja jätkus alles 1921. aastal Société Royale Saint-Huberti (Belgia) ja Société Centrale Canine’i (Prantsusmaa) initsiatiivil. Tänapäeval ei ole need kaks riiki föderatsioonis enam juhtivad riigid.

Rahvusvahelise ühendusena liidab FCI kokku 84 riiki, mille hulka kuuluvad enamik Euroopa riike, aga ka mitmed riigid Aasiast, Ladina-Ameerikast ja Aafrikast. FCI põhitegevuskoht asub Thuinis Belgias. FCI eesmärgid on järgmised:

  • määrata kindlaks tõutunnistuste väljastamise tingimused erinevate liikmesriikide ja lepinguliste partnerite tõuraamatute jaoks;
  • ühtlustada rahvusvaheliste koerteürituste eeskirjad (organisatsioonid, hindamine, rahvusvaheline töö ja iludusvõistluste tiitlid);
  • edendada päritoluriikides koostatud tõustandardite ringlemist, mida avaldatakse regulaarselt ka FCI neli korda aastas ilmuvas ajakirjas;
  • kindlustada see, et iga liikmesriik korraldab aastas vähemalt neli rahvusvahelist võistlust. FCI kinnitab rahvusvahelised välimiku- ja töötšempionid.

Fédération Cynologique Internationale’i veebileht: http://www.fci.be/

Videod

Koera päritolu

Koerte kodustamise kohta, mis toimus ligikaudu 15 000 aastat tagasi, on mitmeid hüpoteese. Inimese ja koera suhe võis alguse saada ühisest jahipidamisest või huntidest, kes otsustasid inimestele lähemale pääseda, et niimoodi nende toidujäägid endale saada, või hoopis inimeste adopteeritud hundikutsikatest. Kõik need teooriad on usutavad.

  • facebook