Küpsiste sätted Kutsika tervitamine - Royal Canin

Elu koos kutsikaga

Kutsika tervitamine

Kutsika saabumine koju

Olenemata sellest, kas teie uus lemmik on juba täiskasvanud koer või äsja oma emast eraldatud kutsikas, peate valmistuma teda ta uues kodus vastu võtma. Koera saabumisel tuleks järgida mitmeid reegleid – nii on koeral kergem oma uue koduga harjuda.

Saabumisel tutvub kutsikas kõigepealt oma uute perekonnaliikmete ja keskkonnaga, kus ta edaspidi arenema hakkab. Tavaliselt vajab kutsikas uue koduga kohanemiseks ühte-kahte päeva. Kui ta võetakse vastu rahulikult ja hellalt, leiab ta endale kiiresti lemmikkohad, kus ta end paremini tunneb.

Karjaloom teie kodus

Koer on karjaloom. Ta leiab oma sisemise tasakaalu karja stabiilsuses ja hierarhias. Seetõttu peabki koer aru saama, et tema uues karjas domineerib inimene. See reegel kehtib kõikide ja igas suuruses koerte puhul ega lase koeral perekonnas „türanniks“ muutuda. Siinkohal on kõige olulisem järjepidev käitumine. Kutsikat tuleb kohe saabumisel tervitada õrnusega, et temasse kindlustunnet sisestada. Samas tuleb jääda kindlaks nende asjade osas, mis talle keelatud on. Niimoodi ei rikuta usaldussuhet , mis aja jooksul koera ja ta peremehe vahel tekib.

Mis on lubatud, mis mitte

Koer hakkab väga kiiresti vahet tegema sellel, mis on lubatud ja mis mitte. Näiteks kui lubate koeral ta esimestel päevadel uues kodus diivanil või voodis magada, saab teil hiljem olema üsna keeruline teda sealt ära ajada. Seetõttu on tähtis, et näitaksite koerale, kes on majas peremees – ärge lubage tal voodis magada ja laske tal ainult tema enda mänguasjadega mängida. Samuti peaksite valima rahuliku koha, kus koer sööma hakkab, ja keelama teda, kui ta oma äranägemise järgi toitu lunida üritab. Lisaks on tähtis see, et koeral oleks oma magamiskoht, kindel vaip või kuut. Magamiskoht peab kindlasti jääma ustest-akendest eemale – nii ei jää koerale muljet, et tema kontrollib majast sisse- ja väljakäimist.

Vajalik varustus

Asjad, mille oma koerale soetama peate, on lihtsad, ent hädavajalikud. Esiteks peate hankima kaela- ja jalutusrihma õues käimiseks. Samuti vajate ainult koerale kuuluvat kahte kaussi – üks neist söögi ja teine vee jaoks. Targem oleks valida eraldi kergestipuhastatavad roostevabast terasest või klaasist nõud, mis ei võtaks lõhna külge. Lisaks võib plastmass mõnedel koertel nahaärritusi põhjustada. Peate jälgima, et koeral oleks alati saadaval värske vesi ja et ta kausid oleksid puhtad. Magamiskorvi abil saate oma koerale kindla magamiskoha määrata. Samuti peaksite hankima koera karva hooldamiseks vajalikud vahendid ja seda sõltuvalt koera karvatüübist. Veel paar koera vanusele vastavat mänguasja, ja oletegi valmis uustulnukat oma kodus korralikult tervitama!

Ohutus

Kutsikat varitsevad potentsiaalsed ohud kõikjal. Kuigi kutsikas magab palju, peaksite tal ikka pidevalt silma peal hoidma. Isegi kui olete sunnitud ta vaid paariks tunniks üksi jätma, peate ta sulgema ohutusse ruumi. Trepid, kust kutsikas võib alla kukkuda, laste magamistoad mänguasjadega, mille kutsikas võib katki närida või alla neelata, on vaid mõned kohad, kuhu oleks targem koera mitte lubada.

Videod

Kutsika esimesed sammud uues kodus

Kutsika toetamiseks tema uues elukeskkonnas on mõned põhilised reeglid ja näpunäited. Need aitavad parimal viisil kutsika õppimisprotsessi ja perekonnaringi integreerumist toetada ning talle ka tervislikuks kasvamiseks vajaliku hoolduse tagada.

Kõik videod :

  • facebook