Küpsiste sätted Kutsika toitmine - Royal Canin

Elu koos kutsikaga

Kutsika toitmine

Korralik toit tagab harmoonilise kasvu

Sünnihetke ja kasvuperioodi lõpu vahele jääv aeg on kutsika jaoks kõige intensiivsem arenguperiood. Sel perioodil on kutsika korralik toitmine tema harmoonilise kasvu tagamiseks ja terviseprobleemide ennetamiseks äärmiselt tähtis. 

Kutsika korralik toitmine

On üks põhiline reegel, mida tasub alati meeles pidada – kutsikas ei tohi süüa ei liiga palju ega ka liiga vähe ja mitte mingil juhul ei tohiks hellitamise ettekäändel maiuste andmisega liiale minna. Ületoitmisel on väga kahjulikud tagajärjed. See võib suurt tõugu kutsikate puhul viia varajase ülekaalulisuse tekkeni, mis omakorda soodustab luude ja liigestega seotud probleemide teket. Väikest tõugu kutsikate puhul võib ületoitmine kaasa aidata rasvkoe rakkude paljunemisele ja täiskasvanueas rasvtõve teket soodustada.
Kutsikale hästivalitud energiasisaldusega toidu andmine ja nõuetekohastel baaskogustel põhinevatest toiduratsioonidest kinnipidamine aitavad ennetada  ülekaalulisuse ohtu. Vastupidiselt laialtlevinud uskumusele ei vaja koer bioloogilistel põhjustel „mitmekesist“ toitu ega hinda ka erinevaid toitusid maitse järgi – koer valib oma meelistoidud eelkõige oma kõrgeltarenenud haistmismeele abil.
 

Kutsikate spetsiifilised vajadused

Pärast võõrutamist peab toidukordade arv vastavalt kutsika vanusele muutuma. Võõrutamisele järgnevate nädalate jooksul peab kutsikas saama neli toidukorda päevas, seejärel tuleb üle minna kolmele ja lõpuks kasvuperioodi keskel kahele toidukorrale päevas. Ideaalis peaksid toiduratsioonid põhinema erinevat tüüpi koerte kasvukõveratel ja nende spetsiifilistel vajadustel või vahel ka koerte kaalul (et ülakaalulisust ennetada).

Proteiinid, rasvad, süsivesikud, vitamiinid, mineraalained, mikroelemendid... Toiduratsiooni igal toitainel on oma roll. Toitainetega liialdamine ja koonerdamine on kutsika tervisele ühtviisi kahjulikud. Näiteks on suurt tõugu kutsika kaltsiumivajadus suurem kui väikest tõugu kutsika puhul. Kui suur ja väike kutsikas söövad sama toitu, võib suuremat kutsikat ohustada  kaltsiumipuudus.

Health Nutrition tootesari pakub kutsikatele kvaliteetseid kasvutoite, mis on täpselt välja töötatud kutsika tüübi, suuruse, tõu ja vanuse ning ka tema personaalsete või tõuga seotud eripärade põhjal. Kasvuperioodi lõpus saab Health Nutrition tootesarja raames üle minna täiskasvanud koerte niinimetatud „hooldusdieedile“, mis vastab ideaalselt täiskasvanud koera vajadustele.

Õppige oma MINI-, MEDIUM-, MAXI- või GIANT-koera kasvuga seotud vajadusi paremini tundma

Toidukord – tähtis hetk

Toit, peremehe tähelepanu ja hea magamiskoht on koera jaoks väga olulised.
Koera toitmisega seoses on allpool toodud koeraomaniku Kümme Käsku , mis on kokku pandud koerte käitumist uurivate loomaarstide poolt.

Fotod

  • facebook