Küpsiste sätted Kutsika valimine - Royal Canin

Elu koos kutsikaga

Kutsikad

Kuidas valida kutsikat?

Koera võtmine on otsus, mis seob teid pikaks ajaks ning mida tuleb hoolikalt kaaluda. Koera eluea keskmine pikkus on enam kui kümme aastat. Kõige olulisem on valida koer, kelle vajadused on kohandatavad teie elustiiliga, kuid peate õppima ka temaga arvestama.

Milline koeratõug valida?

Saksa lambakoer paistab olevat sõnakuulelik, labrador armastab lapsi, hurt on iseseisev... Ometi ei saa koeri kindlatesse kategooriatesse suruda. Tegelikult tuleb  koer valida selle järgi, millist funktsiooni ta teie jaoks täitma hakkab, pidades seejuures silmas ka tema kaalu ja suurust. Tõepoolest – Yorkshire’i terjeri valimine valvekoeraks näib sama tobe kui Tiibeti mastifi või Pürenee mäestikukoera päevaks ajaks kitsukesse korterisse lukustamine. Üldine reegel on selline, et väikest tõugu koer, ka siis, kui ta on närvilisem, vajab vähem eluruumi kui keskmise suurusega koer; seevastu suurt tõugu koer vajab alati suurt elamispinda. Olenemata sellest, millise tõu kasuks te otsustate, tuleks alati meeles pidada seda, et iga koer vajab oma peremehe tähelepanu ja seda mitu korda päevas. Parima valiku tegemiseks küsige nõu aretusklubidest ja koertekasvatajatelt. Koertenäitused on ideaalne koht, kus koeratõugude põnevat maailma avastada ja professionaalsete koerakasvatajatega vestelda.

Isane või emane?

Emased koerad on üldiselt isastest väiksemad ja see võib valiku tegemist pisut hõlbustada. Suurimaid ebameeldivusi põhjustavad kaks korda aastas, tavaliselt kevadel ja sügisel toimuvad innaajad. Need lõppevad alati isaskoerte kogunemisega, kes siis oma südamedaami nimel võitlevad.

Kust koer võtta?

Targem oleks kutsikas hankida kindlale tõule spetsialiseerunud aretaja käest. Sellisel juhul on pesakonna vanemateks koerad, keda aretaja hästi tunneb, kelle ta ise valinud on ja kellest ta teile ka rääkida oskab. See tagab kutsika vastavuse morfoloogilistele kriteeriumidele, mis on kehtestatud tõustandardis. Sama kehtib kutsika olulisimate iseloomuomaduste kohta. Soovitatav on ette võtta ka mõned külaskäigud aretuskennelitesse. Seal saate näha kutsikate ema, tutvuda pesakonna elamistingimustega sünnist saati ja ka aretaja endaga rääkida. Professionaalina tahab kasvataja kindlasti veenduda, et vastavat tõugu kutsika valimine sobib ostja eluviisiga. Aretuskennelite loetelu võite küsida koerteühendustest, loomaarstidelt või aretusklubidest.

Videod

Koeratõugude mitmekesisus

Koer kui kiindumuse ja lojaalsuse etalon on ideaalne lemmikloom. Koera lähedus lausa sisestab rahu ja kindlustunnet. Lisaks näitab koer välja täiesti isetut kiindumust, abistades inimest mitmesugustes olukordades. Maailmas on ligi 400 erinevat koeratõugu, mida on rohkem kui ühegi teise kodulooma puhul.

Kõik videod :

  • facebook