Küpsiste sätted Koos koeraga koerust tegema - Royal Canin

Harrastused

Koos koeraga koerust tegema

koos_koeraga_koerust_tegema_11

Foto: Royal Canin Estonia

Artikli autor: Tarmo Tali, Koeraspordiklubi Koerus

Koerusteks kutsutakse Eestis leiutatud sportlikku võistlust, kus koeraomanik saab koos koeraga metsas orienteeruda ja kontrollpunktides koeraga erinevaid trikke ja ülesandeid teha.
Esimene Koerus toimus 2007 aasta kevadel ja sellel osales 7 võistkonda. Sel aastal planeeritav Suvekoerus oleks juba 15nes võistlus ja viimastel aastatel on koerusest osavõtjate arv alati küündinud üle 50 võistkonna.
Koeruste ürituste sarja välja mõtlemisel oli peamiseks hooandjaks tõdemus, et ega meil koos koeraga palju võimalusi koos aega veeta ei olegi. Seetõttu pani koeruse leiutaja Martti Kuldama kokku oma orienteerumise, koeraspordi ja multispordi kogemused ning uus ala oligi sündinud. Koerust tehes mõeldakse eelkõige nendele koeraomanikele kellel puudub senine koeraspordikogemus. Eestis kogub koerasport järjest rohkem populaarsust ning meil on edukaid koerasportlasi nii agiliti, sõnakuulekuse kui jäljeajamise valdkonnas. Algajale koeraomanikule jäävad need alad tihti kaugeks ja nendega tegelemisel tuleb tihti aastaid harjutada, enne kui saavutatakse võistlemiseks vajalik tase. Üks koeruse eesmärkidest ongi inimesi koeraspordi juurde tuua - anda võimalus koos koeraga aktiivselt tegutseda ning tuua koeraspordimaailm lähemal igale koeraomanikule. Koeruse üritus on sõbralik ja väheformaalne, kõik kohtunikud naeratavad ning keegi ei saa ebaõnnestuda. Isegi kui mõni ülesanne kontrollpunktis ei õnnestu saab kirja mõned trahviminutid ja võistlus läheb edasi.
Koerus toimub mitmes võistlusklassis - on pikem, raskema orienteerumisrajaga ja keerukamate lisaülesannetega võistlejaklass, aga ka kolm kergemat rada harrastajatele, alla 14 aastastele osavõtjatele ja eraldi klass kutsikatele. Osalemine ei ole piiratud koera tõu ega oskustega. Võistlejaklassis hea tulemuse saamine eeldab head koostööd koeraga ja varasemat treenimiskogemust; hobiklassi võivad tulla proovima kõik, kellel soov koos koeraga üks tore päev looduses veeta. Ära ei ole unustatud ka kutsikaid, kes osalevad kutsikaklassis. Kutsikaklass on pesamunadele, kes saavad tulla välja suurt maailma ja ka teisi koeri uudistama. Raja peal tehakse harjutusi, mis on kutsikatele jõukohased ning ei eelda eelneva treeningu olemasolu.
Edukaid võistlejaid ootavad ka auhinnad - toredad meened klubi poolt ja kopsakas toidukott sponsorilt.
Üks lisaeesmärk koeruste korraldamisel on olnud ka erinevate koerasõbralike kohtade tutvustamine. Koerused on toimunud nii Pirital, Padise metsas, RMK Meremõisa telkimisalal kui ka Kadrioru pargis. Kuna linna piirides toimuvad koerused on meelitanud ligi palju võistlejaid ja uudishimulikke pealtvaatajaid on mõte ka sel aastal üks koerus Tallinna linna piirides teha.
Lisaks koerus seeriale korraldab koeraspordiklubi "Koerus" veel erinevaid koolitusi ja koeraspordi treeninguid. Kõige populaarsem on Koeruse kutsikakool, kus jagatakse algteadmisi kutsikatele ja värsketele koeraomanikele aga populaarsust võidavad ka sõnakuulekuse ja agiliti treeningud. Näitustel käivate koeraomanike hulgas on hinnatud näitusetreeningud.
 
Rohkem infot "Koeruse" koolituste ja muude toimetamiste kohta on aadressil www.koerus.ee
 
Lisainfo.
Koeruse kirjeldus ja seni toimunud Koerusete tulemused http://www.koerus.ee/Mis-on-koerus
Videokokkuvõtted varasematest Koerustest:
Talvekoerus 2008 - http://www.youtube.com/watch?v=els1cbO1l-c
Sügiskoerus 2007 - http://www.youtube.com/watch?v=9maBMZnY9V8
Kevadkoerus 2007 - http://www.youtube.com/watch?v=J4ZmB21x2j0

  • facebook