Avaleht Tervislik toitumisprogramm Royal Canin'i lähenemine Põgusalt Health Nutrition tootesarja ajaloost

Põgusalt Health Nutrition tootesarja ajaloost

Meie missioon on tervisliku toitumise edendamine

Royal Canini missioon on alati olnud lemmikloomade tervisliku toitumise edendamine. Royal Canini Health Nutrition sarja tooteid iseloomustab 50 erineva toitaine (proteiinid, lipiidid, süsivesikud, aminohapped, rasvhapped, mineraalsoolad, vitamiinid ja mikroelemendid) tasakaalustatud koostoime. Meie toitumisprogramm on kui keeruline mosaiikmõistatus, mille ülesehitus võimaldab tagada pideva toitainetega varustamise, pidades seejuures silmas ka kasside ja koerte spetsiifilisi vajadusi.

See on rangelt teaduslik protsess, kuna meie toodete väljatöötamisel on lemmikloom alati kesksel kohal – kasutatavad toitained valitakse eelkõige nende kvaliteedi ja kasulike omaduste järgi. Royal Canini toitumisfilosoofia välistab kõik meetodid, mis kalduvad eelistama toormaterjale üksnes nende maitseomaduste poolest (lambaliha, lõhe, ulukid jne).

Arenev teadus

Loomade toitumine on omaette teadusharu, mille eesmärk on loomade vajaduste põhjal kindlaks teha neile olulisimad toitained ja nende täpne roll looma organismis. See on valdkond, milles me pidevalt uusi teadmisi omandame. 2009. aastal viidati võtmesõnade „tervis“ ja „toitumine“ all lausa 2746 väljaandele, võrreldes 1241 väljaandega 1995. aastal, mis tähendab enam kui kahekordset tõusu kümne aastaga!

Igal aastal ilmub turule uus partii lemmikloomatoite ja retsepte, mis sisaldavad lisaks peamistele tervist säilitavatele toitainetele ka looduslikke elemente, mis aitavad mitmesuguseid haigusi ennetada ja keha üldist vormi säilitada.

Näiteks on koerte keskmine eluiga viimase 15 aasta jooksul lausa kolme aasta võrra pikenenud.

Tänapäeval saab loomade toiduratsioone reguleerida vastavalt nende spetsiifilistele vajadustele, tuvastatud nõrkadele kohtadele või teistele pideva teadustöö käigus avastatud eripäradele. Teadlased ja suurimad loomatoidutootjad teadvustavad nüüd, et koertele tuleks anda erinevat toitu olenevalt sellest, kas nad on kutsikad, täiskasvanud või eakad, väikest, keskmist, suurt või väga suurt tõugu!

Mis puutub kassidesse, siis oleme praeguseks kindlaks teinud ka nende erinevad toitainevajadused vastavalt vanusele, ent ka elustiilile, spetsiifilistele eripäradele ja isegi tõule (näiteks pakume erinevaid tooteid pärsia kassidele, maine coonidele ja siiami kassidele).

Tänu teaduse pidevale arengule oleme ka oma meie teatud haiguste ennetamiseks või raviks välja töötanud spetsiaalselt ennetavaks (Prevention Nutrition), tervislikuks (Health Nutrition) või ravitoitumiseks (Treatment Nutrition) mõeldud tootesarjad.

  • facebook