Küpsiste sätted Tervisliku toitumisprogrammi eesmärgid - Royal Canin
Avaleht Tervislik toitumisprogramm Royal Canin'i lähenemine Tervisliku toitumisprogrammi eesmärgid

Tervisliku toitumisprogrammi eesmärgid

Tervisliku toitumisprogrammi eesmärgid

Tervisliku toitumisprogrammi neli eesmärki

Tänu teadus- ja veterinaariauuringutele on traditsioonilisel toitumiskontseptsioonil (s.t toitumise eesmärk on keha energiavarude arendamine, säilitamine ja täiendamine) nüüd ka ennetav ja teatud tingimustes ka raviv mõõde. Sellised uued eesmärgid tähistavad Health Nutrition tootesarja sündi.

Neli toitumisalast eesmärki:

  1. Keha areng ja hooldus: keha arenguks ja hoolduseks on vajalikud aminohapped, mineraalained, mikroelemendid, vitamiinid ja rasvhapped.
  2. Energiavarude täiendamine: koerte jaoks on peamised energiaallikad lipiidid ja süsivesikud. Kassid sõltuvad oma energiatarbimises ka proteiinidest.
  3. Toitumine ja ennetustöö: mõned toitained (antioksüdandid, kiudained, asendamatud rasvhapped jne) on kaasatud toiduratsiooni selleks, et ennetada näiteks neeruhaiguste ja seedeprobleemide ohtu või vananemisest tingitud terviseprobleeme.
  4. Toitumine ja hooldus: teatud toitaineid lisatakse toidule ja teisi piiratakse toidus eesmärgiga edendada terapeutilist või paranemisprotsessi, et niimoodi lemmikul mitmetest haigustest terveneda aidata.
  • facebook